27 липня – святого Пантелеймона. Що потрібно зробити в цей день, щоб бути здоровим

27 липня, православний світ відзначає день Пантелеймона цілителя. Його вшановують як великомученика.

Проживав він у 4 столітті, в місті Нікомедії недалеко від Константинополя. Батьки назвали сина Пантолеоном, бо святого був заможним язичником. Хлопець вивчав лікарське мистецтво й після одного випадку почав вірити в Ісуса Христа. Одну дитину вкусила змія та вона помирала й тоді Пантолеон звернувся з молитвою до Ісуса й сталося диво – хлопчик одужав. Саме тоді він відмовився від язичництва та став християнином, після чого отримав нове ім’я – Пантелеймон. З того часу та протягом всього свого життя святий був відданий Господу.

Традиції в цей день.

В давні часи люди не працювали на свято Пантелеймона, бо це був гріх, особливо не можна було збирати зерно та хліб. За повір’ям, хто працюватиме 27 липня, у того не буде врожаю, бо все спалить гроза. В народі Пантелеймона називали Палієм. Тому, щоб не прогнівити його, потрібно було зібрати весь врожай зерна в полі, інакше святий нашле грозу.

Забороняється виконувати будь-які роботи по господарству, а ось займатися цілительною справою можна. Тому, люди вирушають на збір лікарських рослин, бо саме в цей день вони мають особливу цілющу силу.

В цей день зрізають перший качан капусти, готують з нього пиріжки та роздають дітям, близьким й просто перехожим або нужденним. Таким чином залучають успіх в родину.

За традицією в день Пантелеймона потрібно принести в церкву колосся, освятити їх, а потім використати під час посіву зернових озимих культур. Після проведення такого ритуалу, врожай буде гарним. Декілька колосків залишають вдома біля ікон, щоб залучити достаток в дім та захистити його від зла.

Обов’язково допоможіть сьогодні нужденним, голодним та хворим.

За повір’ям, люди, що народилися 27 липня, мають лікарські здібності. Вони знають все про лікарські трави та рецепти приготування цілющих настоїв. Саме в день Пантелеймона народжуються справжні лікарі. Їх талісманами є олександрит або андалузит.

До Пантелеймона цілителя звертаються з молитвами, прохають міцного здоров’я для близьких та рідних й про зцілення від захворювань. Для цього потрібно відвідати службу в церкві, запалити свічки за здоров’я біля образу святого, а вдома помолитися перед іконою.

При коліках та отруєнні, потрібно нагодувати хворого борщем з білокачанної капусти цьогорічного врожаю й помолитися святому Пантелеймону про одужання. Також, жінки, які тривалий час не можуть народити, моляться святому про можливість завагітніти та народити здорову дитину. Для цього вони прикладають лист капусти до свого живота та просять Пантелеймона про вагітність.

27 липня – святого Пантелеймона. Що потрібно зробити в цей день, щоб бути здоровим