9 серпня — Святого Пантелеймона. Що заборонено робити в цей день

У цей день працювати не можна, тільки збирати цілющі трави.

За народними легендами в полі працювати небажано, адже тому, хто працює, «гроза спалить хліб». Однак можна збирати різні трави для цілительства. Сьогодні у них особливі властивості, і вони можуть допомогти зцілити різні недуги. Джерело

Що потрібно зробити

У це свято, яке присвячене святому Пантелеймону, потрібно збирати лікарські рослини. Також годиться віднести колоски в храм, щоб їх освятили. Насіння з цих колосків дають чудовий урожай. До церкви потрібно прийти і поставити свічку біля ікони святого. Вважається, якщо сьогодні помолитися про зцілення, то ці молитви будуть почуті. Також багато хто вважає, що в цей день народжуються природжені лікарі, які будуть скромними, але дуже працьовитими і талановитими. Крім усього цього, на обідньому столі повинні бути страви, приготовані з капусти, так як це свято має й іншу назву — Микола Кочанов.

Що не можна робити в цей день

В цей церковне свято і всі дії повинні бути присвячені допомозі людям. Потрібно молитися і збирати трави, а решту роботи по господарству робити не можна. Вітається тільки те, що відноситься до цілительства. Сьогодні потрібно допомагати бідним, а відмова в допомозі хворому або голодному неприпустима.Про що моляться великомученику Цілителю Пантелеймону

Великомученик вважається найсильнішим покровителем хворих, які страждають, і бідних. Його зазвичай просять про все, що стосується здоров’я. Якщо ви не можете помолитися в храмі і поставити свічку святому, то, щоб хвороба пішла, а біль хоч трохи зменшився, можете зробити це вдома. Але все-таки бажано мати при собі ікону святого, яка була освячена в храмі.

Також Пантелеймона вважають і покровителем воїнів, які несуть обов’язок захищати людські життя.

Але в молитвах своїх, потрібно пам’ятати, що сама ікона або навіть святий не «спеціалізуються» в якійсь конкретній області. Тому вірити потрібно в силу Бога, а не в силу молитви або ікони. Тобто святий може тільки попросити Бога допомогти вам.