9 важливих фактів, про святого Пантелеймона, які треба знати кожному

9 серпня, православна церква згадує святого великомученика й цілителя Пантелеймона. До нього звертаються за допомогою у зціленні важких тілесних та душевних хвороб.

Пропонуємо ознайомитися з дев’ятьма фактами з життя святого Пантелеймона.

  1. Народився мученик у Нікомидії, в родині язичника та християнки.
  2. Навчався спочатку в язичницькій школі, а потім медичної справи у святого цілителя Євфросинія.
  3. Про християнську віру Пантелеймон дізнався від пресвітерів Єрмипу, Єрмолая та Єрмократа, які вижили після страшної пожежі у 303 році.
  4. Якось, рятуючи малюка від смертельного укусу змії, Пантелеймон почав молитися Господу та пообіцяв, що пройде обряд хрещення якщо немовля виживе. Вмить малеча воскресла, а гадюка перетворилась у попіл. Пантелеймон виконав обіцянку, дану Господу Богу. Під час підготовки до Хрещення, завдяки молитвам, святий зцілив сліпого чоловіка.
  5. Коли батько Пантелеймона помер, святий повністю присвятив себе нужденним. Він лікував хворих, відвідував ув’язнених та допомагав біднякам.
  6. Імператор намагався вмовити Пантелеймона відректися від християнської віри та принести жертву язичницьким богам. Однак, святий відмовився та публічно зцілив важкохворого. Така поведінка дуже розлютила владику й він наказав покарати Пантелеймона й вбити зціленого.
  7. Святого піддавали різноманітним багаточисельним тортурам, але він завжди залишався неушкодженим. Тоді, багато язичників увірували в Христа, а трьох друзів, які навернули хлопця у віру стратили.
  8. Пантелеймона прив’язали до дерева та намагалися стратити, але нічого не виходило, бо мечі стали м’які наче віск. Коли з неба пролунав голос та покликав святого на небеса, він наказав воїнам вбити його. Вони зі сльозами на очах останній раз попросили в нього пробачення та відтяли голову. Замість крові полилося молоко, а дерево вкрилося масличними ягодами.
  9. Тіло мученика намагалися спалити, але нічого не вийшло. Врешті християни поховали тіло за традиціями. Зараз частини мощів розкидані по різним куточкам православного світу.