27 липня, православна церква згадує святого великомученика й цілителя Пантелеймона. До нього звертаються за допомогою у зціленні важких тілесних та душевних хвороб.
Пропонуємо ознайомитися з дев’ятьма фактами з життя святого Пантелеймона.
- Народився мученик у Нікомидії, в родині язичника та християнки.
- Навчався спочатку в язичницькій школі, а потім медичної справи у святого цілителя Євфросинія.
- Про християнську віру Пантелеймон дізнався від пресвітерів Єрмипу, Єрмолая та Єрмократа, які вижили після страшної пожежі у 303 році.
- Якось, рятуючи малюка від смертельного укусу змії, Пантелеймон почав молитися Господу та пообіцяв, що пройде обряд хрещення якщо немовля виживе. Вмить малеча воскресла, а гадюка перетворилась у попіл. Пантелеймон виконав обіцянку, дану Господу Богу. Під час підготовки до Хрещення, завдяки молитвам, святий зцілив сліпого чоловіка.
- Коли батько Пантелеймона помер, святий повністю присвятив себе нужденним. Він лікував хворих, відвідував ув’язнених та допомагав біднякам.
- Імператор намагався вмовити Пантелеймона відректися від християнської віри та принести жертву язичницьким богам. Однак, святий відмовився та публічно зцілив важкохворого. Така поведінка дуже розлютила владику й він наказав покарати Пантелеймона й вбити зціленого.
- Святого піддавали різноманітним багаточисельним тортурам, але він завжди залишався неушкодженим. Тоді, багато язичників увірували в Христа, а трьох друзів, які навернули хлопця у віру стратили.
- Пантелеймона прив’язали до дерева та намагалися стратити, але нічого не виходило, бо мечі стали м’які наче віск. Коли з неба пролунав голос та покликав святого на небеса, він наказав воїнам вбити його. Вони зі сльозами на очах останній раз попросили в нього пробачення та відтяли голову. Замість крові полилося молоко, а дерево вкрилося масличними ягодами.
- Тіло мученика намагалися спалити, але нічого не вийшло. Врешті християни поховали тіло за традиціями. Зараз частини мощів розкидані по різним куточкам православного світу.