9 жовтня, православні віряни відзначають велике свято, пам’ять одного з апостолів Іоанна Богослова.
В цей день багато чого не можна робити, а також існують прикмети, до яких потрібно дослухатися.
Церква називає цього святого – Божим мандрівником. Якщо Ви в дорозі, помоліться Іоанну Богослову, він захистить від нечисті, яка живе на узбіччях і перехрестях, а також вбереже в дальній дорозі.
Також він є покровителем митців, художників і іконописців. В цей день вони моляться своєму захиснику і просять допомоги та натхнення.
Під час іконопису, митці зображали Іоанна з орлом, на іконах святий зображений з птахом, це символізує політ богословської думки.
Прикмети:
- На Івана Богослова печуть пироги, але їсти їх не можна. Моляться і виносять здобу за місто або село та роздають перехожим.
2. В цей день заборонено будувати, копати, прибирати, прати, займатися рукоділлям та іншими видами господарських робіт. - Звичайно, заборонено сваритися, лихословити, вживати алкоголь і важку їжу.
4. Також, заборонено різати овочі, бо урожай погниє. - Мовляють, що ті хто важко працює в цей день – притягують погану погоду.
6. А також, дуже моторошна прикмета, в цей день не їдять цибулю та часник, бо до весни снитимуться покійники.
7. По деревах можливо передбачити, яка буде зима. Облітають берези – тепла, а якщо осика осиплеться не пожовклим листям – холодна.
Іоанна Богослова – це поминальний день. Потрібно помолитися за душі померлих, загиблих на війні, мертвонароджених, а також утоплеників та повісильників.