Незважаючи на те, що багато хто намагається позбутися від використання полімерів, деякі чайні компанії, навпаки, переходять від звичних паперових пакетиків до пластикових. Як повідомили дослідники Університету Макгілла в Канаді, один чайний пакетик з пластикової сітці при заварці призводить до потрапляння в воду мільярдів частинок мікро – і нанопластику.
Всього від одного пакетика в чаї може виявитися близько 11,6 мільярда мікрочастинок пластика і 3,1 мільярда наночастинок, відзначили вчені. Це значно перевищує кількість, яка виявляється в інших видах їжі і напоїв, включаючи воду в пластикових пляшках.
Дослідники в ході експерименту використовували кілька пакетиків чотирьох різних видів чаю, з яких видалили заварку і залили водою температурою 95 градусів на п’ять хвилин. Потім воду профільтрували і розглянули використані пакетики під електронним мікроскопом.
Усереднивши дані по чотирьох зразках, вчені прийшли до висновку, що з одного кухля такого чаю в організм в середньому може потрапити близько 2,3 мільйона мікрочастинок.
Вплив мікропластику на живі організми ще недостатньо вивчено. Раніше ВООЗ заявила, що шкода від потрапляння мікропластику в організм не доведений, проте його поширення у світі дуже велике. Частинки синтетичних полімерів знаходили в ґрунтових водах, в кишківнику морських черепах і харчовій солі.