1 жовтня велике свято у православних християн і повна його назва «Згадування появи святого Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії».
Встановлено свято було у Києві в XII столітті і ініціатором цього став Володимир Мономах.
Українські традиції свята.
За календарем, Свята Покрова, є перехідною межею від осені до зими. І якщо в цей день випав сніг, він володіє цілющою дією. За повір’ям, потрібно вмитися ним, це збереже молодість, красу, довголіття та міцне здоров’я.
Пресвята Богородиця вважалась покровителькою козацтва в Україні, тому до свята завжди відносилися з повагою і відзначали за обрядами та традиціями. Покрова перетворилося з релігійного в національне свято.
Якщо одружитися в цей день, то покров Пресвятої Богородиці, захистить молодих від бід та незгод і вони проживуть разом довге, наповнене багатьма щасливими моментами життя.
Що потрібно зробити на Покров.
Найважливіше – помолитися, попросити допомоги і подякувати за все перед іконою Богородиці. Сходити до храму та поставити свічку. Найголовніше, не знати всі молитви на пам’ять, а звертатися до образу святої від душі. Всі прохання обов’язково почують на небесах і вони будуть виконані. Віряни знайдуть захист і покрив самої Пресвятої Богородиці від нечистої сили і її злодіянь.
Молодиці, які дуже хочуть вийти заміж, ставлять свічки іконі Діви Марії і благають знайти гарного чоловіка та одружитися з ним. Існує прикмета, що саме в цей день можливо зустріти своє кохання.
Жінки, які в шлюбі, просять про добробут і розуміння в родині.
А ті хто не може завагітніти, про щастя стати матір’ю.
Свято Покрови потрібно відмічати весело, влаштовують ярмарки та гуляння.
В цей день потрібно займатися благодійністю, це принесе в дім щастя і добробут.
1 жовтня родина збирається за святковим сімейним столом. Переважають на столі млинці з різноманітними начинками, це є традиція цього свята. Під час приймання їжі, подякуйте Діві Марії за все те, що Ви маєте на сьогодні.
Покладіть до куточка млинця, домовинок буде дуже радий і залюбки захищатиме Вашу оселю.