Хрестик, який носить кожен християнин, це уособлення віри в Бога. Він повинен бути невеликого розміру, не містити дорогоцінного каміння та інших прикрас й заходитись біля тіла, а не на одязі. Натільний хрестик – це особиста річ, а не предмет розкоші, яким потрібно хизуватися.
Що заборонено робити з натільним хрестиком.
- Купувати новий без потреби.
Придбати новий хрестик можна тільки в тому випадку, якщо попередній зламався або згубився. Найкраще це робити в церкві, де його священнослужитель освятить.
- Самостійно освячувати натільний хрестик.
Освячувати хрестик має право тільки священник під час спеціального обряду. Так він буде мати силу захищати людину від різних неприємностей.
- Носити натільний хрестик напоказ.
Натільний хрестик є символом віри, а не прикрасою. Його заборонено носити поверх одягу, бо це є вихваляння вірою, що є гріхом гординя. Хрест, який вдягають священники на Богослужіння – це наперсний хрест. Він може бути прикрашений й використовують його лише для служби. Свій натільний хрестик кожен святий отець носить під одягом, де його ніхто не бачить.
- Знімати хрестик.
Не бажано знімати натільний хрестик без вимушеної потреби. Якщо вже таке сталося, як найшвидше вдягніть його назад прочитавши перед цим молитву.
- Вдягати хрестик на ланцюжку.
Ланцюжок – це таке ж вихваляння, як і дорогі прикрашені хрестики. Це є гріхом й церква не заохочує використання чогось іншого крім мотузки. Також, ланцюжок найчастіше є причиною гублення хрестика та не дуже зручна річ.
- Поєднання з іншими амулетами.
На мотузці з хрестиком не повинно бути нічого зайвого. Різні амулети заборонені церквою та неприпустимо поєднувати їх з символом християнської віри. Також, носити хрестик необхідно виключно на шиї.
- Викидати хрестик.
Викидати священний символ разом зі сміттям це величезний гріх. Якщо хрестик зламався, то віднесіть його до церкви. Там його полагодять або поміняють на новий.
- Вдягати та носити чужий хрестик.
Речі, які належать чужим людям не можна вдягати, особливо хрестик. Невідомо кому він належав, чому його викинули й чи освячений він.
- Хрестик з розп’яттям Ісуса.
Хрестик з розп’яттям немає нічого поганого, це символ жертви, яку приніс Ісус Христос. Носити його потрібно розп’яттям назовні.
- Носити не освячений натільний хрестик.
Неосвячений хрестик є просто прикрасою, яка не має нічого спільного з вірою. Тому, перед тим як вдягти на себе натільний хрестик, освятіть його в храмі.