Як зрозуміти, що пора копати часник? Корисні поради для городників

Саджають часник під зиму, тому пора збору може припадати на середину липня – початок серпня. Сорт цього часнику має період дозрівання 100 днів. Часник посаджений навесні збирають набагато пізніше.

Щоб бути впевненим, що часник дозрів та готовий до викопування, потрібно знати деякі ознаки повної його зрілості.

  • Викопаний не дозрілий часник лежати довго не буде й не матиме характерного смаку та аромату.
  • Пізно ж зібраний часник розсипатиметься ще в землі, а верхні лусочки можуть бути підгнившими або з явними ознаками зараження хворобою.




Для певності, щоб не прогавити термін збору часнику, потрібно залишити на ділянці декілька стрілок на рослинах. Якщо стрілка випрямилась повністю чи сім’яна коробочка лопнула та оголились повітряні бульбочки – це означає, що прийшов час збирати врожай.

Можна для експерименту викопати часничину та ретельно оглянути її. Шкірка на голівці часнику має бути щільною, бузкового кольору, зубчики однакові та повинна добре відділятися від голівки.

Кущ рослини стає жовтого кольору, нижні листки в’януть чи висихають.



Збирати часник потрібно в суху та сонячну погоду. Їх підкопують за допомогою вилок та розкладають на ділянці сушитися чи переносять в приміщення з гарною вентиляцією.

Коли бадилля часнику остаточно висохне, потрібно обрізати корінь та стебло, залишивши пеньок завдовшки 1 см. Обрізані залишки спалюють, щоб не розповсюджувати хворобу. Зберігати часник потрібно в сухому та добре провітрюваному приміщенні.

Як зрозуміти, що пора копати часник? Корисні поради для городників