Щоб захистити трояндові кущі від шкідливих комах, хвороботворних бактерій, грибів й підкреслити їх вишуканість та красу, потрібно поряд з ними висадити інші рослини. Вони повинні бути підібрані та розташовані правильно на ділянці.
Вибирають рослини за висотою, що не повинна перевищувати зріст самих троянд. Це для того, щоб вони не створювали затінку та загущення на клумбі, не порушувалось звичайне провітрювання й не було застою вологи в ґрунті, що може призвести до зараження троянд грибковою хворобою.
При висадці рослин, потрібно залишати місце між рослинами, щоб ніхто нікому не заважав й всі могли отримувати достатню кількість сонячних променів та корисних речовин з землі.
Трояндовий кущ найпривабливіша й головна квітка на клумбі. Поряд з нею повинні рости такі рослини, які не будуть домінувати над трояндами. Вони мають бути просто фоном у квітковій гамі кольорів.
«Сусідами» у троянд можуть бути клематиси чи ломонос. Клематиси з виткими трояндами, вважаються, найвдалішою композицією.
Невеликі кущики лаванди, також, можуть прикрашати клумбу з трояндами ніжно-фіолетовими квітами та дуже вдало відтінятимуть білі, жовті й жовтогарячі кольори троянд.
Є ще така квітка як Буддлея, яка весь час квітне, з початку липня до вересня. Її квіти пахнуть медом, що манить бджіл, різних комах та різнокольорових метеликів.
Флокси дуже запашні та привабливі квіти. Вони утворюють великі та ніжні букетики квітів.
Невеличка та ніжна шавлія квітне на протязі всього літа фіолетовими килимами крихітних квітів й вишукано відтіняє чарівну красу троянд.
Ще можна обсадити клумбу з трояндами ароматними травами: м’ятою, орегано, чебрецем, геранню.