Чому жовтіє листя в орхідеї, та що робити, щоб зберегти квітку 

Орхідея є екзотичною красунею, яка добре себе почуває на нашому підвіконні. Але вона являється дуже примхливою рослиною та потребує до себе посилений догляд. Причин пожовтіння листя орхідеї може бути дві: закономірне старіння квітки чи серйозне захворювання.

Жовте та старе листя у рослини.

Це природний початок відмирання старого та пожовклого листя рослини. Цей процес починається з нижнього ряду листків, а інше залишається зеленим. Зазвичай цим страждають такі популярні гібриди: Фаленопсиси, Каттлеї, Дендробіуми, Пафіопеділуми.

Деякі види цих рослин можуть замінювати листя повністю чи скидати його в будь-яку пору року, а деякі сорти оновлюються через кожні 1,5 роки.

Цей процес може бути розтягнутим на кілька тижнів чи місяців. Тому, непокоїтися з цього приводу немає сенсу. Як тільки листок повністю висохне, лише тоді його потрібно видалити.

Жовте листя може бути ознакою загнивання.

Інколи пожовтіле листя на рослині свідчить про її хворобу. Особливо, коли молоде листя почало жовтіти чи взагалі рослина його скидає. Причиною цього може бути зараження рослини гниллю, яка з’являється при недостатньому догляді за квіткою. Це надмірний полив, ураження грибком чи патогенними бактеріями, при недостатньому освітленні, дуже старому субстраті, надлишку поживних речовин та інших причинах.

Характерна ознака цієї хвороби може бути не тільки жовте листя, а й закручені краї, бура плямистість, загнивання та відмирання стовбуру.

Вчасно розпізнану хворобу потрібно негайно усунути. Тому, стебло квітки витягують з ємності та опускають корінням у теплу й чисту воду. Далі оглянувши корені, прибирають, дезінфікованим секатором, темні, гнилі, ушкоджені, зів’ялі та сухі частини рослини. Наступним кроком є промивання її розчином “Фундазолу” чи іншим фунгіцидним препаратом. Зрізи обробляють порошком активованого вугілля, аптечною зеленкою чи порошком меленої кориці та пересаджують рослину в новий горщик зі свіжим субстратом.

Частою причиною гниття рослини є перезволоження субстрату. Потрібно проводити полив її згідно з сезоном та фази росту й спокою. Систематично перевіряти висихання субстрату, зануривши в нього дерев’яну паличку чи спеціальний індикатор. Якщо на протязі двох діб він буде мокрим, то це може означати про дуже надмірний полив.

Щоб рослина була завжди здоровою й радувала око своїм буйним цвітінням, потрібно поставити кашпо з рослиною на освітлене місце, підживлювати її, не пізніше одного разу на рік пересаджувати та забезпечувати потрібну вологість у кімнаті.

Чому жовтіє листя в орхідеї, та що робити, щоб зберегти квітку