Кожний дачник мріє отримувати гарний врожай овочів на своїй присадибній ділянці. Вони з усіх сил намагаються для цього доглядаючи за рослинами, але не завжди вдається отримати бажаний результат. Існує непоганий й популярний метод підживлення овочів – це розчин на основі дріжджів.
Корисні якості такого розчину для розсади перцю та помідорів.
Підгодівлю дріжджовим розчином розсади та саджанців томатів й болгарського перцю потрібно проводити для:
- кращого укорінення молодих сіянців;
- швидкого нарощування зеленої маси після пересадки рослин в землю;
- розвинення сильної кореневої системи, що дає їм приріст майже в 5 разів. Таким чином забезпечуючи швидке нарощування надземної частини та отримання хорошого врожаю;
- збільшення витривалості розсади.
Готувати такий розчин можна з сухих чи свіжих пресованих дріжджів.
Скористайтеся 5 популярними та найкращими рецептами:
- Дріжджі пресовані свіжі.
Візьміть 200 грамів пресованих пекарських дріжджів, розкришіть та розчиніть їх в 1 літрі теплої води. Дайте настоятися в теплі на протязі 3 годин. Отриманий розчин розчиніть в теплій воді в співвідношенні 1:10.
- Дріжджі сухі.
Сухі хлібопекарські дріжджі в кількості 14 грамів висипте до 10 літрів теплої води та додайте 70-100 грамів цукру. Розмішавши все дайте розчину почати трохи побродити. Потім розведіть цей розчин в 50 літрах води.
- Органічна підгодівля.
Всипте в 50-літрове відро подрібненого хмелю чи кропиви. Додайте 0,5 кг розім’ятих свіжих дріжджів та 1 розламану паляницю білого хліба. Потім залийте ємність підігрітою водою та дайте настоятися на протязі 2-3 діб. Таким розчином поливайте рослини позакореневим способом, а також під корінь.
- Дріжджова підгодівля на основі домашнього молока.
Приготуйте розчин дріжджів, як в попередніх рецептах та розведіть його свіжим молоком у пропорції 1:5. Настоюйте на протязі 3 годин. Перед застосуванням розведіть цю суміш в співвідношенні 1:10 підігрітою водою.
- Дріжджова підгодівля на основі пташиного посліду.
Змішайте такі складові:
- Цукор пісок 70 гр.;
- Живі дріжджі 100 гр.;
- Деревний попіл 2 склянки;
- Пташиний послід 2 склянки.
Отриману суміш настоюйте на протязі 2 годин поки вона не забродить. Перед застосуванням розчиніть в 10 літрах теплої води.
Запропоновані рецепти згодяться для підживлення саджанців овочів у відкритому ґрунті.