10 цікавих фактів про День Святого Валентина

У День Святого Валентина ми всі певним чином дотримуємось певних звичаїв – даруємо квіти, шоколад та листівки у формі серця. Але чому ми так чи інакше дотримуємось цих традицій?

Чому ми святкуємо день Закоханих саме 14 лютого

Напевне, найважливішим з фактів про День Святого Валентина є те, чому він відзначається 14 лютого. 14 лютого – свято Святого Валентина, католицького святого, який був страчений римським імператором Клавдієм II саме в цю дату ще у третьому столітті. Багато легенд описують причини його смертного вироку. Найпопулярніша стверджує, що він був священиком, який одружував молоді пари після того, як Клавдій заборонив законом шлюб для молодих чоловіків (мабуть тому, що вони були кращими солдатами, коли у них не було сім’ї). Інша легенда говорить, що Валентин допомагав врятувати католиків, які були ув’язнені за релігійні переконання. Однак свято, можливо, виникло, щоб затьмарити язичницьке свято Lupercalia. У період з 13 по 15 лютого римляни святкували, жертвуючи козлом і собакою, а також били жінок їх шкурами. Здається, люди вважали, що це робило жінок більш родючими, і жінки фактично вишикувалися в чергу, щоб отримати удари кривавими шкурами. У п’ятому столітті Папа Геласій I заборонив Луперкалія і офіційно оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина, інформує Ukr.Media.

Чому ми називаємо коханих “Валентинами”

Не хвилюйтеся, адже існує вагома причина називати наших коханих ім’ям обезголовленого священика. Легенда свідчить, що коли Святий Валентин був у в’язниці, він молився з дочкою одного зі своїх суддів і вилікував її сліпоту. Перед смертю він написав їй лист, підписавши його “Від твого Валентина”. Чи було це романтичним жестом – невідомо. Тим не менш, підпис прижився і до цих пір використовується, щоб проявити свою любов.

Чому ми малюємо серця так, як ми їх малюємо

Якби ми анатомічно правильно зображали серце, коли ми його малюємо, то у результаті виходило б складне переплетіння клапанів і м’язів. Хоча форму, з якою ми більш знайомі, набагато простіше намалювати, проте ніхто достовірно не знає походження звичної для нас форми серця. Єдиний варіант пояснення полягає в тому, що вона нагадує нині вимерлу рослину сильфіум. Колись знайдена у африканському місті Кірене, рослина використовувалася як харчовий барвник, сироп від кашлю, а особливо контрацептив. Асоціація форми із заняттям коханням, зрештою, перетворилася на серце. Інший допустимий варіант насправді анатомічний. Дехто вважає, що ця форма є зображенням грудей, сідниць, статевих органів або неточним зображенням справжнього серця.

Чому ми даруємо трянди

Ще у вікторіанську епоху люди висловлювали свої емоції через флоріографію або мову квітів. Дарування певного виду квітки передавало певне послання, наприклад, червоні троянди означали романтику. Сьогодні вони носять той самий символ романтики. Як же ми дістаємо ці квіти взимку? Виробники вирощують троянди цілий рік та контролюють, при якій температурі вони зберігаються, щоб ви могли порадувати своїх коханих вчасно – на День Святого Валентина.

Чому ми їмо у цей день шоколад

Якщо ви отримаєте коробку цукерок цього Дня Святого Валентина, то подякуйте Річарду Кадбері. Після того, як він і його брат перейняли виробництво шоколаду у своїй родині, він виявив спосіб вилучення чистого масла какао з цілих бобів і додав його до шоколадного напою компанії. Процес виробляв більше какао-масла, ніж очікувалося, тому він використав його і при створенні їстівного шоколаду. Потім, виникла ідея, яка змінила індустрію і Cadbury почала розробляти красиві коробки для своїх нових цукерок, включаючи спеціальні до Дня Святого Валентина з амурами та трояндами. Вважається, що він зробив першу коробку цукерок у формі серця, хоча він і не запатентував її.

Чому ми даруємо листівки

У середині 18-го століття дарування рукописних записок та інших ознак прихильності було звичною традицією до Дня Святого Валентина в Англії. У міру поліпшення технології друку рукописні повідомлення скоро поступилися місцем готовим карткам. Їх було легко заповняти, та одночасно, листівки все ще залишались щирим проявом почуттів. Крім того, низька плата на пошті за пересилку зробила їх ще популярнішими. Практика дійшла до Америки в 1840-х роках, коли Естер Хоуленд, студентка жіночої семінарії Маунт Холіок, вирішила, що вона може зробити картки такі ж красиві, як британські. Вона відкрила в Новій Англії “Валентин Ко” і заробила $ 100,000 в річних доходах, отримавши титул матері американських Валентинок. Зараз близько 114 мільйонів валентинок розсилаються у всьому світі.

Чому Амур є символом кохання

Перш ніж його назвали Амуром, греки назвали цього міфічну постать Еросом, богом любові. Він вважався символом спокуси, тому, що він міг домогтися людей і богів своєю неприродно гарною зовнішністю. Згідно з грецькою міфологією, Амур мав дві стріли, золоту, щоб змусити людей закохатися і свинцеву, щоб змусити людей ненавидіти один одного. Римляни додали його до своєї міфології як Амура, сина Венери, що була богинею любові. У епоху Відродження художники малювали Амура як херувима, що нагадував оголену дитину. На жаль, для Амура цей образ такі залишився і став популярним до Дня Святого Валентина.

Чому голуби символізують любов

Голуби більш відомі своєю асоціацією з миром, але дуже часто цих птахів використовують для святкового декору на День Святого Валентина, де зображені ці білі птахи. Асоціація голубів з любов’ю походить від грецької міфології. Голуби були священною птицею богині любові Афродіти, яка любила цих птахів за їхню моногамну звичку. Голуби, як правило, залишаються з одним і тим самим партнером протягом усього шлюбного періоду, а самці допомагають і піклуються про самок навіть після народження потомства.



Чому ми називаємо закоханих “голубками”

Ось деякі цікаві факти щодо Дня Святого Валентина, які, напевно, ви ніколи не знали: голуби, звичайно, є зірками серед птахів на День Святого Валентина, адже дійсно ці птахи, загалом, мають міцний зв’язок зі святом. Першим зробив таке поєднання письменник Джеффрі Чосер ще у ІХ столітті, коли написав у своєму вірші, що “в день Святого Валентина… кожна пташка приходить… вибирати свого партнера”. День 14 лютого також відомий як початок весняного шлюбного сезону у птахів, що допомагає зміцнити асоціацію цього дня з любов’ю та романтикою.

Чому це свято не тільки для закоханих пар

Так, закохані посідають перше місце, коли йдеться про святкування Дня Святого Валентина. Але є багато способів відзначити це свято, які не стосуються романтичної любові… і багато людей святкують це саме так, можливо, навіть більше, ніж ви собі думаєте. Найпоширенішими отримувачами карток до Дня Святого Валентина є, фактично, вчителі! Це, швидше за все, пов’язане з урочистими заходами до Дня Валентина, котрі проводяться у цей день у школах. Люди також купують багато листівок для своїх дітей та мам, а величезні дев’ять мільйонів американців витрачають гроші на своїх доманіх улюбленців. Якщо ви любите свого пухнастого друга, то кращого дня, щоб це показати, ніж День Святого Валентина, просто не існує!

Джерело

10 цікавих фактів про День Святого Валентина