Прийшла осінь, трохи холодна, сіра та дощова. Пора готувати сад до зими та разом розділити всі рослини, що сильно розрослися й вимагають негайного розподілу. У вересні настає черга поділу весняної квітки півонії.
Її ділять та омолоджують за таких умов:
- якщо кущ півонії чотирьох-п’яти річний чи навіть більше;
- коли кущ майже не цвіте;
- кущ постійно вражає сіра гниль;
- потрібно поміняти місце.
Для проведення робіт підготуйте наступні засоби: сокиру, молоток, лопату чи вилки, садові ножиці та секатор. На початку зріжте всю зелену надземну частину, залишивши 20 см, щоб можна було взяти кущ в руки. Після відступіть від куща 25-30 см та починайте обережно його підкопувати по колу. Далі підчепіть кореневище та витягніть.
Викопане кореневище покладіть на землю та промийте його струменем води від ґрунту. Після огляньте, щоб виявити майбутні ріжки для поділу.
Добре розвинений ріжок півонії повинен мати 3-5 бруньок та здоровий корінь. Приберіть його на 24 години в затінок, щоб корені трохи зів’яли й стали м’якими. Так його легше буде поділити, а свіже коріння може поламатися, що утруднить поділ. Тим часом викопайте посадкові ямки для нових кущів півонії й внесіть туди трохи компосту та суперфосфату. Наступного дня розділіть ріжки півонії гострою сокирою, обережно постукавши молотком по обуху. За допомогою секатора виріжте все пошкоджене коріння. Зрізані місця обробіть аптечною зеленкою чи присипте товченим активованим вугіллям. Після посадіть молоді рослини на нове місце.