Дехто вважає, що носові хустки – за прикметою, поганий подарунок. Однак, це не зовсім так. У давнину дарували хустки з різних причин, які могли бути не тільки поганими, а й хорошими.
Народні прикмети.
Вважається, що хустинка має одну ціль – втирати сльози, тому це приносить прикрощі.
Також, за прикметою це приносить розставання, втрати або хворобу.
На похоронах зазвичай роздають носові хустки, таким чином поєднуючи їх зі смертю, розлукою та горем. А в Іспанії жінка може дати шматочок тканини на знак минулого кохання.
Рицарі отримували у подарунок від дам хустки на знак прихильності.
Хустинки з вишивкою дарувалися дівчатами своїм коханим хлопцям, щоб ті слугували їм оберегом.
Хустинки з іменем або вишиті власноруч дарували найближчим людям на пам’ять. Також, таку річ могли передати у спадок, символізуючи батьківську любов та турботу.
Кому дарувати.
Забобони говорять, що хустку приносити у дарунок не можна нікому. Такий подарунок для жінки приносить зраду. А чоловіки взагалі ображаються на подібний подарунок, бо соромно плакати.
Краще не дарувати носові хустки людям, які свято вірять у прикмети. Вони самі можуть притягнути до себе погані наслідки, а це може зіпсувати ваші відносини.
Але якщо домовитись з людиною завчасно, можна побачити радість від приємного та корисного подарунку.
Як обрати подарунок.
Найкращим варіантом буде подарувати хустинки у наборі, але обирайте якісні. Для жінки гарним презентом буде хустка з мереживом, ініціалами або гарною вишивкою.
Підлітки будуть в захваті від хустки, на якій будуть зображені модні персонажі або прикольні написи.
Дітлахам підійдуть хустки, на яких будуть яскраві малюнки. А немовлятам краще дарувати просто білі, гіпоалергенні.
Якщо ви хочете подарувати хустинку чоловікові, тоді краще підібрати її під костюм, щоб вона гармонійно поєднувалася з кольором костюму та з метеликом або краваткою. А можна подарувати все набором.
Хустинка для подарунка має бути бавовняною, шовковою, батистовою, льняною або мусліновою.
Декор може бути однотонним, з невеликим орнаментом, яскравим малюнком, вишивкою, ініціалами, монограмою, мереживом, мережкою, стразами або бісером.