11 правил, які не можна порушувати при вирощуванні розсади

Пропонуємо ознайомитися з тими правилами, які не можна порушувати при вирощуванні розсади.

  1. Не купуйте насіння у випадкових людей. Однак, якщо інших варіантів немає, тоді обробіть їх міцним розчином марганцю. Занурте насіння в розчин на 20 хвилин, а потім промийте проточною водою. Якщо насіння набуло темного забарвлення, тоді все добре.
  2. Не перетримуйте знезаражене насіння в воді, де вони можуть перебувати лише протягом 12-20 годин. Інакше вони набухнуть та почнуть проростати, внаслідок чого просто задихнуться в воді. Для замочування використовуйте талу воду. Для цього заморозьте звичайну воду на половину, злийте рідину, а талий лід використовуйте для замочування. Також, замочувати насіння можна соком алое. Однак, перед цим потрібно потримати лист алое в холодильнику протягом тижня. Після замочування насіння не промивайте.
  3. Не поспішайте сіяти розсаду помідорів дуже рано. Молода та низька розсада краще старої, тонкої й надмірно високої. Оптимальним віком для розсади помідорів є 40-50 діб. Якщо не можна встановити підсвічування для розсади, тоді в лютому не потрібно займатися посівом.
  4. Не варто висівати насіння в городній ґрунт. Підготовлений, з осінньої пори, ґрунт має бути легким та пухким. В його склад повинні входити лісова земля або компост, перегній та пісок в рівних пропорціях, а також півлітра деревної золи на відро суміші.
  5. Температура повітря не повинна знижуватись до появи перших сходів. Для розсади під плівкою або склом температура повітря має становити 23-25 градусів тепла. Тоді сходи зійдуть швидше та не буде ураження чорною ніжкою.
  6. Не пропустіть час, коли зійдуть сходи, бо тоді розсаду одразу слід переставити в світле місце.
  7. Уникайте надмірного зволоження рослин. Поливайте лише в тому випадку, коли верхній шар ґрунту підсохне. Надмірне зволоження, низька температура повітря та погане освітлення, можуть призвести до захворювання на чорну ніжку, тоді розсада загине. Влаштовуйте полив лише раз на тиждень слабким розчином марганцю, зверху насипте тонкий шар попелу та розпуште ґрунт. Повторюйте це щоразу після поливу.
  8. Розсаді потрібно більше місця, тому склянки потрібно розставляти так, щоб листя не стикалося. Можете також обрізати верхівки нижніх листочків задля більшого освітлення.
  9. Рослини не повинні переростати, інакше не чекайте раннього, якісного та гарного врожаю. Якщо рослина почала переростати, потрібно зрізати верхівку, укоренити її в склянці з водою та пересадити в ґрунт. А рослина, яка залишилася, буде рости та давати бічні пагони.
  10. Добре доглядайте за своєю розсадою, турбуйтеся про неї, приділяйте багато уваги та допомагайте, коли це необхідно.
  11. За 1-2 тижні перед висадкою розсади у відкритий ґрунт, потрібно загартувати її на відкритому повітрі. Однак, погода повинна бути безвітряною, а час перебування на вулиці потрібно збільшувати поступово. Висаджувати розсаду у відкритий ґрунт слід ввечері або в похмуру погоду.
11 правил, які не можна порушувати при вирощуванні розсади