Догляд за грошовим деревом: як правильно це робити, та чому воно має бути у кожному домі

Багато у кого на підвіконні росте міні «дерево» товстянка, яке ще називають грошовим деревом. Це рослина відноситься до родини сукулентів, які мають високу витривалість. Цвітуть ці рослини дуже рідко, лише на 5-10 рік свого життя. Щоб рослина зацвіла, за нею  потрібно добре доглядати, забезпечити гарним освітленням та мінімізувати полив.

Розміщення товстянки.

Ця рослина не вибаглива до умов вирощування, але все ж таки добре себе почуває на яскраво освітленому підвіконні. Сприятливою для неї вважається  температура навесні й влітку +22…+28°С, а в зимові дні +9…+15°С. Не любить вона знаходитися поряд з опалювальними батареями та обігрівальними приладами, бо почнуть відпадати листочки та пагони на рослині. В теплу погоду буде корисним їй свіже повітря, тому варто її винести на подвір’я, балкон чи добре провітрити кімнату де росте товстянка.

Правильна посадка грошового дерева.

Для товстянки краще придбати спеціальний ґрунт або скористатися сумішшю для сукулентів чи приготувати власноруч. Візьміть трохи карамзиту для дренажу, піску, листової землі, торфу у співвідношенні 3:2:2 та перемішайте. Вкладіть дно горщика керамзитом, зверху отриману суміш та висадіть саджанець товстянки.



Щоб отримати молоде деревце, зріжте гілочку з дорослої рослини й поставте на 3 доби у звичайну воду, а після висадіть у завчасно приготовану грунтосуміш. Доросла рослина не потребує частого пересаджування. Робити це потрібно тоді, коли горщик став дуже затісний для рослини.

Правильний полив грошового дерева.

Поливати її також потрібно обережно, щоб не перезволожити землю, бо відразу може з’явитися грибкове захворювання. На це може вказувати пожовкле, мляве та м’яке листя товстянки.

В теплу погоду поливайте товстянку не більше двох разів на 7 днів. При цьому ґрунт має бути сухим на глибину 3-4 см.

Візьміть дерев’яну паличку, втикніть її в землю, а потім дістаньте та огляньте. Якщо вона має сліди вологи чи на ній прикріпилися крихітні грудочки ґрунту, це означає, що поливати  товстянку не потрібно. В зимовий час поливи скоротіть в два рази.

Періодично обрізайте рослину, бо вона може зламатися від ваги власних гілок.



Властивості грошового дерева.

Ця рослина може добре очищати повітря в кімнаті від різних мікробів, бо володіє противірусними та антибактеріальними властивостями. А також, може вбирати та зберігати в листях багато корисних елементів й вологи.

 

Догляд за грошовим деревом: як правильно це робити, та чому воно має бути у кожному домі