2 вересня — Самойлів день. Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

2 вересня, православний світ відзначає день Самуїла. З дитинства він служив Господу, приймав всі складнощі життя та стійко переносив випробування, які випали на його долю. Він був щирою, сміливою та праведною людиною.

Святий був останнім суддею Ізраїльської однойменної смутної епохи. Його батьки довго молилися Богу про народження дитини та дали обіцянку віддати сина на служіння. Невдовзі у родини з’явився Самуїл. В трирічному віці він почав навчатися в юдейській скінії, де його вчителем став священнослужитель Іліє — Ізраїльський суддя. Весь час хлопця вчили боятися кари Божої. В 12 років святий побачив видіння, що Господь покарає весь храм Іллі за слабкість духу та моральне падіння. Одкровення здійснилося та філістимляни вбили майже три тисячі містян. Коли священник дізнався про це, впав замертво біля воріт. Після його смерті, Самуїл став великим суддею Ізраїльського народу. Під час його служби Ковчег Заповіту повернули з полону філістимляни. Самуїлу довелося повертати релігійно-моральні норми, з чим він боровся до самої старості.

Святий удостоїв своїх синів суддівського статусу, але вони були корисливими та марнославними, що стало причиною зневіри людей в Бога. Народ злякався, що після смерті Самуїла містом будуть правити анархія та блуд, тому попросили його обрати нового царя. Святий виконав прохання та правителем став Саул. Однак, скоро його викрили в гріховних справах. Після нього правителем став Давид, який займав піст протягом 40 років.

Коли Самуїлу було 88 років, він тихо та мирно пішов з життя. Його мощі перенесли у візантійську столицю.




Традиції в цей день.

Сьогодні потрібно відвідати церкву, помолитися святому та попросити безвітряної погоди. Адже в цей час продовжується заготівля дров, запасів, соління та прибирання сіна в сінники.

За день до свята жінки вирушали в ліс по гриби та займалися хатніми справами. Перший врожай грибів смажили з картоплею, таким чином зустрічаючи осінь.