Покрови Пресвятої Діви Марії – 14 жовтня. Головні традиції та заборони цього дня, яких слід дотримуватися

14 жовтня, віряни відзначають день Покрови Пресвятої Діви Марії.

За переказами, в 9 столітті язичники влаштували облогу в Константинополі. Люди читали молитву в церкві та просили Всевишнього про допомогу. Коли вже майже не залишилося надії на порятунок, блаженний Андрій разом з учнями побачили Богородицю. Вона вийшла з-під купола, тримаючи в руках хустку. Нею вона вкрила християн й вони були врятовані. Вранці ворог покинув місто.

На іконі Богородицю зобразили з ковдрою в руках, яка є символом захисту від біди, всілякого лиха та хвороб. Затвердив свято Андрій Боголюбський. Богородиця одного разу допомогла йому здобути перемогу над волзькими булгарами та звільнити північно-східні землі від набігів варварів. На її честь він побудував гарний православний храм Покрови.

За другою легендою, Богородиця подорожувала світом та опинилася в селі, де люди давно не згадували про Всевишнього й милосердя. Вона просилася на нічліг, але жодна людина не пустила до себе жінку. Повз їхав Ілля Пророк, який був дуже розлючений на людей та викликав зливу з грозою. Налякані мешканці почали молитися, тоді Богородиця пожаліла їх та своїм покровом вкрила від дощу.

Традиції в цей день.

Це свято дуже шанують християни. Тому, в цей день прийнято ходити в церкву на службу та молитися перед іконою Богородиці. За повір’ям, саме в цей день вона почує кожну молитву. У неї просять захисту та покрову тіла й душі. Ікона «Покрова Богородиці» є найсильнішою для оселі й вона надає захист, спокій та затишок.

Богородицю вважають покровителькою землеробства.

Жінки вранці спалюють яблуневі або вишневі гілки, щоб в зимовий час оселя була наповнена теплом, а врожай щедрим.

Також, на свято готують млинці й пригощають першим з них Домовика, щоб в родині завжди був достаток та їжа. На Покрову ходять в ліс по гриби, сушать їх та теж віддають Домовику, а навесні викидають.




Покрову вважають метою між осінню та зимою. Потрібно вигнати востаннє тварин в поле, а ввечері нагодувати їх сіном з останнього зібраного снопа.

Також, люди починають готуватися до зимівлі. Всі городні та польові роботи закінчуються, чоловіки заготовляють дрова й утеплюють будинок. Жінки займалися шиттям, ткацтвом та пряли. За день до свята потрібно було замінити стару солому в наматрацниках на нову, щоб захиститися від хвороб.

Цей день вважається сприятливим для проведення весілля.

Вранці молоді дівчата йдуть в церкву, ставлять свічку та моляться Богоматері про гарного чоловіка.

Хто одружився на Покрову, у того шлюб буде міцним та щасливим.

В цей день дівчата вдягали гарне вбрання, співали та танцювали. Чим веселіше дівчина, тим швидше вона заміж вийде.

14 жовтня проводили обряд ворожіння на судженого. Для цього підпалювали нитки й чия швидше згорить, та першою заміж вийде.

Народні прикмети в цей день.

Дуб та береза скинули листя – зима буде теплою, якщо ні – морозною.

Сонячна погода – до теплої зими, а холодна – до морозної.




До Покрови вже випав сніг – зима прийде пізно.

Білка змінила хутро – зима буде м’якою.

Йде сніг – ведмідь відправиться на сплячку.

Покрови Пресвятої Діви Марії – 14 жовтня. Головні традиції та заборони цього дня, яких слід дотримуватися