5 листопада, православний світ відзначає день святого Іони. Він прийняв чернечий постриг в Отенській пустелі, де отримав своє ім’я. Протягом життя святий зробив чимало чудес, став організатором хрестового походу в Новгород, завдяки чому припинилося поширення інфекції, яка погубила багатьох людей. Після смерті Іони, люди зцілювалися на його могилі.
Традиції в цей день.
Дівчата проводили обряди на залучення кохання та щастя. Вранці вони розкладали поряд з будинком монети та рукоділля. Також, потрібно випити склянку молока з медом. Це робилося для того, щоб залучити судженого.
В цей день головним атрибутом є віник. Його використовують для проведення ритуалів. За повір’ям, віник є небезпечним предметом, бо з його допомогою відьми насилають порчу. Однак, віник є оберегом від нещасть. Ним розмахують в оселі, читаючи спеціальну змову, щоб прогнати нечисть.
В цей день закінчується збір редьки, яку додавали в квашену капусту. Також, готували салат з редису та цибулі. Це допомагає захиститися від хвороб та застуди.
За повір’ям, сьогодні краще не робити великих покупок, інакше вони не будуть довго служити. Краще влаштуйте генеральне прибирання, щоб відігнати від себе негативні думки.
Також, селяни ходили в цей день в лазню, щоб бути здоровими весь рік.
Не приймайте сьогодні важливих рішень та не укладайте ділові угоди, інакше чекайте невдачі.
Якщо в дворі опинився чужий віник, це означає, що на когось з домочадців наведи псування.
Народні прикмети в цей день.
На листі верби іній лежить – до затяжної зими.
Місяць зник за серпанком, чекайте затяжних дощів та похмурої погоди.
Випав сніг – до сніжної зими.
Хмарна погода та дме північний вітер, чекайте похолодання.