Обрізка дерев – це важливий елемент догляду за культурами. Перш ніж приступати до обрізки, необхідно скласти графік робіт на весну. Це допоможе виключити помилки, несвоєчасне обрізання плодових дерев, підвищити врожайність та запобігти захворюваності дерев.
Абрикос.
Щоб дерево не виснажувалося під час великого врожаю, необхідно в березні та першій декаді квітня регулярно робити формуюче обрізання. А підрізання рекомендовано проводити з червня по липень.
Айва.
Перший рік не бажано робити ретельне обрізання, щоб випадково не зрізати плодові бруньки. Можна тільки видаляти прикореневі пагони для проріджування куща. Санітарну й формувальну обрізку слід проводити у березні.
Алича.
Взагалі, алича не полюбляє обрізання, особливо літнє. Достатньо всього лише вкоротити пагони – це можна робити вже у березні та квітні.
Вишня та черешня.
Обрізку вишні та черешні можна проводити з весни й до осені. Зазвичай, потрібно обрізати старі, хворі, погано сформовані та маленькі пагони. А от санітарну обрізку слід проводити з вересня по листопад.
Груша.
Обрізку цього дерева можна проводити у березні, на початку квітня та восени – санітарні роботи. В літній період допускається робити обрізку молодих пагонів.
Персик.
Персик потребує обов’язкового й регулярного обрізання. Зазвичай, це вкорочення гілок, проріджування крони й зрізання гілок, які вже відплодоносили або не дозріли. Формування крони слід проводити навесні, а санітарні процедури – восени.
Слива.
Обрізання сливи потрібно робити навесні й восени, а легкі санітарні процедури – влітку.
Яблуня.
Яблуня не реагує на відсутність обрізання так трагічно, ніж інші культури. Проте, не слід допускати, щоб крона дерева ставала густою, бо це може спровокувати розвиток хвороб й появу різних шкідників. При цьому, це дерево чудово переносить будь-які види обрізки, зокрема зимову.