Детальний календар харчування на Великий піст по днях: що можна та чого не можна їсти

Великий піст триває 48 днів та має суворі правила щодо харчування. Тому, важливо знати, які продукти можна вживати та в які дні. Кожен тиждень присвячений якійсь події або святому.

Які продукти дозволено вживати під час Великого посту.

Забороняється вживання будь-яких продуктів тваринного походження. Дозволяється лише рослинна їжа. Однак, можна урізноманітнити свій раціон під час посту.

Дозволяється вживання свіжих та маринованих овочів, фруктів, ягід, зелені, будь-яких круп на воді без олії, макаронних виробів й бобових. Також, житнього хліба, соєвих продуктів, горіхів, сухофруктів, насіння, грибів, меду, гіркого шоколаду, халви, мармеладу, козинаків, варення, чаю, компоту, квасу та киселю.

Харчування по днях тижня.

Найважчими днями посту є перший та передостанній – в ці дні не можна взагалі вживати їжу, тільки пити воду. В інші дні є певні обмеження по меню. Найсуворішими днями посту є середа та п’ятниця, але можна трохи розслабитися в суботу та неділю.

Перший тиждень.

В понеділок не можна вживати їжу, вівторок-п’ятниця можна вживати суху їжу, в суботу та неділю – гарячу їжу з додаванням олії та невелику кількість вина.

Другий-шостий тиждень.

В понеділок, середу та п’ятницю – сухоїдіння, а вівторок та четвер – можна вживати гарячу їжу без додавання олії, в суботу та неділю – гарячу їжу з олією й невелику кількість вина.

Сьомий тиждень.

Дозволяється лише сухоїдіння, а в п’ятницю не можна їсти взагалі.

Сухоїдіння – це страви, які не варять, не смажать та не запікають.

В рибний день можна вживати трохи риби та морепродуктів.

Церковне вино вживають у вихідні дні.

Детальний календар харчування на Великий піст по днях: що можна та чого не можна їсти