Малину буде нікуди дівати: що потрібно зробити весною, для гарного врожаю

Щоб малини вистачило на заготівлю та на поїсти, за нею потрібно доглядати. Правильний догляд – це запорука багатого та смачного врожаю. Тому, весною слід провести 5 важливих справ у малиннику, які є обов’язковими для малинових кущів.

Полив.

Коріння малини розташоване поверхнево, через це кущ погано переносить, навіть, короткочасну посуху. Тому, кущі потрібно поливати рясно, щоб земля промокла до 30-40 см. завглибшки.

Підживлення.

Весняне підживлення дуже важливе для малини, бо їй потрібні сили для цвітіння та плодоношення. Можна підживити органічними добривами, перегній 5-6 кг. на 1 кв. м., розчин курячого посліду 1:20, розчин коров’яку 1:10 або мінеральними суперфосфат – 50-80 гр. на 1 кв. м., сульфат калію – 20-40 гр.

Мульчування.

Обов’язково, потрібно мульчувати ґрунт під кущами – це чудова профілактика від проростання бур’янів та шкідників. Також, мульча чудово утримує в землі вологу та захищає від сильних морозів. В якості мульчі краще використовувати солому або торф.

Обрізка.

Обрізання кущів слід проводити тоді, коли земля добре прогріється. На 1 погонний метр потрібно залишити до 15-20 сильних пагонів, всі інші обрізати.

Профілактична обробка.

Профілактичну обробку необхідно проводити після прибирання торішньої мульчі та обрізки. Це важлива процедура, яка захищає кущі від різних шкідників та хвороб. Обробити малинові кущі можна 1% бордоською рідиною або препаратами «Агролікар», «Профі», «Чистофлор», «Абіга-Пік», «Топаз», тощо.

Малину буде нікуди дівати: що потрібно зробити весною, для гарного врожаю