Щоб виростити гарний врожай помідорів, потрібно не лише правильно виростити розсаду, а й забезпечити рослинам відповідний догляд, знищувати шкідників та підживлювати.
Сіль – дієвий, ефективний та доступний інгредієнт. З її допомогою можна зберегти свіжість овочів та фруктів.
Сіль, також, виступає корисним добривом для помідорів, завдяки чому рослини добре ростуть, розвиваються та плодоносять. Вона стимулює зав’язування та дозрівання плодів, допомагає краще поглинати воду й поживні речовини з ґрунту. Завдяки цьому утворюються квіти та зав’язі, а також, покращується якість врожаю.
Ще сіль захищає від хвороб та шкідників. Вона дезінфікує та відлякує, не дає розвиватися грибковим й бактеріальним захворюванням – фітофторозу, альтернаріозу, бактеріозу. Сіль відлякує попелицю, капустянку та колорадського жука. Завдяки солі, смакові властивості плодів покращуються. Вона підвищує цукристість та кількість органічних кислот в плодах.
Сіль можна застосовувати різними способами, залежно від кінцевої мети.
Підживлення.
На 10 літрів води додайте 1 ст. л. солі. Розчин використовують для поливу або обприскування. Обробка здійснюється кожні 10-14 днів після появи перших зав’язей та до початку дозрівання врожаю.
Обприскування.
Це захистить кущі від хвороб та шкідників. На 10 літрів води додайте 1 склянку солі. Обприскуйте рослини один раз на місяць з початку цвітіння та до кінця плодоношення.
Посипання.
Цей спосіб використовують, щоб покращити смак помідорів. Посипте ґрунт навколо кущів, по 1 ч. л. на один кущ. Це робиться перед поливом або дощем 1 раз на сезон, коли формуються плоди.
Щоб не завдати шкоди рослинам, дотримуйтесь правил використання солі.
Не перевищуйте кількість, бо сіль потрібно використовувати в міру. Якщо внести більше або використовувати її надто часто, відбудеться засолення ґрунту, листя може отримати опіки або рослини загинуть.
Тип ґрунту.
Сіль краще використовувати для піщаного або супіщаного ґрунту, бо вони не схильні до засолювання.
Поєднувати з іншими добривами.
Сіль – це не окреме повноцінне добриво для помідорів, бо в ній міститься лише натрій та фтор. Тому, варто додавати інші органічні або мінеральні добрива із вмістом азоту, фосфору, калію та інших мікроелементів.