Гарні кущі троянд прикрашають сад. Щоб забезпечити пишне цвітіння, знадобиться спеціальне добриво, яке можна приготувати самостійно. Головним інгредієнтом є йод. Цей мікроелемент впливає на нормальний розвиток та зріст рослин. Йод приймає участь в утворенні гормонів, які регулюють метаболізм та захищають рослини. Також, йод є стимулятором цвітіння та плодоношення рослин, покращує якість й аромат квітів.
Троянди негативно реагують на нестачу йоду в ґрунті, через що вони погано ростуть, в’януть, листя жовтіє, опадають бутони та погіршується імунітет.
Трояндам необхідне регулярне підживлення йодом, особливо в період цвітіння, тоді вони будуть довше квітнути, бутони будуть великими та яскравими, а також, аромат стане більш насиченим й приємним. Ще йод робить рослини стійкими до хвороб та шкідливих комах. Підживлення йодом надає захист від грибка й бактерій, допомагає легше пережити посуху, похолодання, пересадку та обрізку.
Придбайте в аптеці йод або розчиніть 10 грамів кристалічного в 100 мл спирту чи горілки. Зберігати розчин слід в темній скляній ємності.
Для приготування добрива знадобиться 5-10 крапель йоду на 10 літрів води. Полив здійснюється під корінь вранці або ввечері. Підживлення потрібно вносити 1 раз на 14 днів під час цвітіння.
Також, йодне підживлення підійде капусті, огіркам, помідорам, перцю та суниці. Його використовують в якості профілактики проти гниття зав’язей на кабачках та гарбузах. Йодний розчин попереджає появу гнилі, особливо на виноградних лозах. Також, це допоможе побороти оідіум та перешкодити його подальшому розвитку. Йод вносять в період дозрівання ягід. Виноград буде швидше рости після обробки.
Кімнатним рослинам, також, не завадить йодне підживлення. Особливо для фікусів, дифенбахії, герані, троянд, пеларгонії, фіалок, глоксиній та орхідей.