Курячі яйця – це корисний та смачний продукт, який використовують в кулінарії для приготування багатьох страв й випічки. Більшість людей знають, як перевіряти яйця на свіжість та якість, не виходячи з магазину, а ось, що стосується маркування, то знають не всі.
Пропонуємо дізнатися, які бувають позначки на яйцях та що вони означають.
На птахофабриці курячі яйця маркуються спеціальними позначками та цифрами, які наносяться на упаковку або шкаралупу.
Існує 2 види яєць – столові та дієтичні. Кожен вид має певну групу, яка позначається літерою та залежить від якості й терміну зберігання.
На дієтичних яйцях ставлять літеру “Д”, яка означає ультрасвіжість продукту. Термін зберігання таких яєць в холодильнику становить до одного тижня, тому на них завжди ставлять дату виготовлення, тобто зносу.
Столові яйця маркуються літерою “С” – це яйця, яким вже тиждень після знесення. Термін зберігання таких яєць в холодильнику складає до 3 місяців.
Другий вид маркування – це категорія яйця. Вони поділяються на:
- Дрібні яйця (від 35 до 44,9 г.), які позначаються літерою “М”;
- Яйця другої категорії (від 45 до 54,9 г), які маркуються цифрою “2”;
- Яйця першої категорії (від 55 до 64,9 г), які маркуються цифрою “1”;
- Яйця найвищої категорії (від 65 до 75,9 г), які маркуються цифрою “0”;
- Добірні яйця (більше 75 г.), які маркуються літерою “В”.
У рецептах найчастіше вказують кількість дрібних яєць (М). Тому, якщо маєте яйця найвищої категорії або добірні, то можна використовувати в половину менше від зазначеної кількості.
При покупці, обов’язково, звертайте увагу на упаковку. На ній має бути товарний знак, назва та адреса виробника, номер партії й термін придатності.