Виростити соковиті та солодкі плоди персиків можна навіть в північних областях. Районовані сорти дають щедрий врожай. Однак, персик досить примхливий в догляді, вразливий та схильний до хвороб.
Обробляти дерево потрібно обов’язково, щоб листя не закручувалося та не гнили плоди. Найчастіше персик страждає від борошнистої роси, довгоносика, плодожерки, попелиці та інших шкідників. Обробка проводиться тричі протягом весняного періоду. Використовувати можна хімічні, біологічні та народні засоби.
Бордоська рідина.
Обробку бордоською рідиною можна проводити тричі. Для цього на 10 літрів води додайте 100 грамів мідного купоросу та 200 грамів негашеного вапна. Обробка допоможе усунути шкідників, що знаходяться в квітах. Після цвітіння та для третьої обробки використовують розчин з 10 літрів води та 500 грамів карамбіду.
Біологічні препарати.
Після цвітіння садівники застосовують хімічні препарати. Для цього обирають Біостат, Триходермін, Планріз та Пентафаг. Вони не токсичні для людей, тварин та комах-запилювачів.
Біостат застосовують проти грибкових та вірусних хвороб, допомагає усунути попелицю й інших шкідників. Зроблений на основі ефірної олії коріандру.
Триходермін містить спори грибка-антагоніста.
Планріз пригнічує грибкові захворювання, допомагає дереву краще засвоювати поживні речовини. Можна поєднувати з іншими біопрепаратами.
Пентафаг-С – біофунгіцид, який веде ефективну боротьбу проти вірусних та бактеріальних інфекцій й підвищує врожайність.
Обробка персика після цвітіння запобігає закручуванню листя. Ця хвороба з’являється через грибок. Суперечки переносяться вітром та осідають на корі й в бруньках. Через цю хворобу закручується листя, пагони стають кривими та короткими, бутони деформуються й відмирають, а плоди не зав’язуються. Біологічні препарати допоможуть усунути цю проблему. Головне дотримуватись інструкцій.
Хімікати.
Хімічні препарати ефективніші проти хвороб та шкідників, але отруйні й не дешеві.
Хорус захищає дерева від парші, моніліозу, гнилі та борошнистої роси.
Ліпосам, Біплан, Триходермін, Пентафаг-С в суміші ефективно борються зі шкідниками та хворобами.
Народні засоби.
Якщо немає бажання застосовувати хімію, можна вдатися до народних засобів.
Настій тютюну.
На 5 літрів окропу додайте 1 кг тютюну. Залиште настоюватися протягом 3 діб, процідіть, розведіть водою в співвідношенні 1:2 та проведіть обробку дерев. Повторити процедуру слід через 14 днів.
Глиняна емульсія.
На 10 літрів води додайте 350 грамів глини перемішайте до однорідності та додайте вапно, постійно помішуючи. Обприскайте рослини одразу. Обробка проводиться декілька разів з інтервалом в 10-12 днів.
Відвар деревію.
На 3 літри води додайте 100 грамів трави, дайте закипіти та залиште до повного охолодження. Обприскайте проти кучерявості листя та попелиці.
Народні засоби ефективні лише при систематичному використанні протягом декількох років поспіль.