Як проводити обрізку та пасинкування винограду влітку. Садівникам на замітку

Виноград потребує особливої уваги. Обрізка лози вимагає зусиль. Недосвідчені садівники часто зіштовхуються з труднощами під час процедури. Однак, лоза потребує правильного формування, щоб нормально плодоносити.

Виноград швидко нарощує зелень, захоплюючи весь вільний простір. Це має негативний вплив на зав’язі та якість плодів. Тому, обрізка проводиться не лише на початку весни чи восени, а й протягом літа

Живлення має бути спрямоване на формування та дозрівання ягід й головних пагонів. Слід забезпечити вентиляцію та освітлення. Також, слідкуйте, щоб не поширювалися інфекції та шкідливі організми. Після обрізки доглядати за ордою зручно, а також, вона матиме більш привабливий вигляд.

Якщо правильно провести обрізку влітку, виноград краще перенесе зиму.

Пасинкування.

Видаліть або обріжте бічні пагони рослини. Вони будуть конкурувати за поживні речовини та активно приймати участь в фотосинтезі. Якщо лоза здорова, не сильно густа та отримує достатню кількість світла й простору, зріжте безплідні пасинки до двох листків. Таким чином лоза буде отримувати достатньо живлення.

Якщо видалити пасинки повністю або залишити пеньок довжиною 1,5-2 см, виноград почне нарощувати нові пагони.

Існують різні методи пасинкування винограду. Залиште 1-4 листки на пагоні або збережіть частину пагонів 2-3 порядку.

Прищипування.

Цей метод допоможе зменшити ріст основних пагонів. Поживні речовини будуть спрямовані на цвітіння та формування зав’язей.

Щоб врожай був якісним, доглядайте за лозою та не забувайте проводити літню обрізку.

Як проводити обрізку та пасинкування винограду влітку. Садівникам на замітку