Домашні огірки мають набагато приємніший смак, ніж магазинні, і виростити їх у квартирі зовсім не складно, якщо дотримуватися основних рекомендацій. Почати процес можна на підвіконні чи утепленій лоджії за умови, що температура не опускатиметься нижче +17°С.
Підготовка до посадки огірків вдома
Вибір насіння
Для домашнього вирощування найкраще обирати ранні сорти, що не потребують додаткового запилення та достигають за 35-50 днів, такі як: Аванс F1, Квітневий F1, Дружна сімейка F1, Зозуля F1. Також існують спеціальні сорти для квартири: Міський огірочок F1, Махаон F1, Балаган F1, Балконне диво F1.
Підбір горщика
Рослинам потрібен простір для росту, тому обирайте широкі горщики об’ємом 3-5 літрів на кожну рослину. Перед використанням ємності рекомендується вимити з господарським милом та висушити.
Підготовка ґрунту
Для вирощування підійде готовий ґрунт для квітів, але його можна приготувати самостійно, змішавши у рівних частинах чорнозем, компост, дерн та додавши трохи річкового піску та деревної золи. Домашній ґрунт обов’язково слід знезаразити:
- пропекти в духовці 30-40 хвилин;
- обробити слабким розчином марганцю;
- пролити окропом.
Далі слід удобрити ґрунт ЕМ-препаратами для підвищення його родючості.
Термін та процес посадки
Висаджувати огірки можна з кінця жовтня до початку листопада. На дно ємності викладіть дренажний шар, а насіння занурюйте у вологий ґрунт на глибину 1,5-2 см, розміщуючи його на відстані 15-20 см одне від одного. Зайві та слабкі пагони видаляйте в міру росту рослин. Ящик із насінням слід накрити плівкою або склом і залишити у теплому місці при температурі +25..+27°С. Коли огірки проростуть, зніміть покриття та поставте ящик на сонячне місце при температурі +18..+25 °С.
Догляд за огірками в домашніх умовах
Через короткий зимовий день рослинам потрібно додаткове освітлення. Використовуйте спеціальні лампи на відстані 20-40 см від верхівок огірків, а для посилення світла встановіть фольгу з боків. Огірки потребують багато вологи, тому взимку їх слід регулярно обприскувати. Також не забувайте про підгодівлю мінеральними добривами. Для формування рослин варто періодично прищипувати верхівки та вуса, а на нижній частині видаляти зайву землю та пагони з п’ятьма нижніми листками.