Дотримання цих інструкцій підкаже вам як зберегти квіти у вазі, забезпечивши їх свіжість на максимально довгий період.
Весною квіти користуються особливою популярністю, тому ми пропонуємо вам кілька порад, які дозволять зробити правильний вибір і максимально довго зберегти квіти свіжими. Квіти, які постраждалі від холоду, легко впізнати по чорних плямах на листках. У свою чергу старі квіти, які вже довго стоять, помітні через підсохлі листки або кінчики, інформує Ukr.Media.
Ознаки свіжості для різних квітів можуть відрізнятися. Наприклад, не варто купувати гербери, якщо у квітки пошкоджена серцевина, а стебло покрилося слизом.
Слідкуйте також за тим, щоб квітка не до кінця розпустилася. В іншому випадку вона не довго простоїть у вас у вазі. Правда, це не стосується тюльпанів, які розкриваються щоранку. У нарцисів треба звернути увагу на те, щоб бутон не був засохлим. Гладіолуси, лілії і фрезії краще купувати, якщо на них розпустилися вже дві квітки. Місце зрізу на стеблі має бути світлим.
Які квіти дарувати
Звичайно, вибір квітів – питання смаку. Але краще вибирати квіти, які відповідають сезону. Наприклад, зараз особливо актуальні весняні рослини – як зрізані, так і в горщиках. Тюльпани, нарциси, гіацинти, примули та інші весняні квіти потішать вас не менше, ніж класичні червоні троянди.
Як зберегти квіти свіжими
Видалення нижніх листків допоможе квітці довше залишатися свіжою. Листя, що знаходяться довгий час у водному середовищі, мають властивість гнити. Слід видалити їх, щоб уникнути цього процесу.
Міняйте воду щодня. Очищайте вазу від сміття до того, як наповнити її чистою водою. В результаті цього, ви значно зменшите вірогідність виникнення бактерій. Стежте за стеблами рослин. Важливо переконатися, що рідина в ємності повністю покриває стебла рослин. Щоб забезпечити кращий доступ кисню, слід зрізати кінчики рослин. Це слід зробити під гострим кутом, перед тим, як занурювати квіти у вазу.
Уникайте контакту квітів з впливами навколишнього середовища. Не варто піддавати бутони квітів впливу сонячних променів. Крім цього, не залишайте вазу з квітами безпосередньо поруч з предметами, що генерують тепло.
Якщо квіти зберігалися в прохолодному місці загорнутими у папір, принісши їх додому, варто ненадовго залишити їх загорнутими. Нехай вони прогріються до кімнатної температури.
Треба відразу ж підрізати стебла (бажано – під проточною водою). Деревні стебла (наприклад, у хризантем або бузку) краще розчавити важким предметом на висоті двох сантиметрів від місця зрізу. У айстри, азалії, нарциса і гладіолуса стебло краще подряпати голкою. В результаті рослина буде краще вбирати вологу.
Всі квіти віддають перевагу теплій воді. При контакті квітів з холодною водою у рослин виникає щось на зразок запалення легенів. Врахуйте, що вазу слід ретельно вимити. Воду треба міняти кожен день. При цьому рослини з м’яким стеблом (наприклад, гербери) треба поміщати у воду всього на пару сантиметрів. Можна додати у воду спеціальне добриво, яке продається в маленьких упаковках. Втім, підійдуть і народні методи з додаванням аспірину, цукру, лимонної кислоти або горілки.
Якщо квіти почали псуватися, треба знову обрізати стебла і змінити воду. Їх також слід обробити водою або загорнути в мокрий папір. Але в жодному разі не можна обприскувати білі або бархатисті квітки. Якщо зів’яла троянда, її можна на кілька годин опустити у ванну з водою, але так, щоб сама квітка не промокла.
Дотримання цих інструкцій підкаже вам як зберегти квіти у вазі, забезпечивши їх свіжість на максимально довгий період часу