Коли саме та як правильно обрізати плодові дерева в кінці лютого. Корисні поради

Весняна обрізка дерев: коли і як правильно її проводити

Обрізка дерев – це важливий етап догляду, який допомагає підвищити врожайність, покращити здоров’я дерев і запобігти їх захворюванням. Щоб уникнути помилок та несвоєчасного обрізання, варто скласти графік весняних робіт.

Абрикос

Щоб дерево не виснажувалося через великий врожай, його слід формувати з березня до першої декади квітня. Літнє підрізання проводять у червні-липні.

Айва

Перший рік обрізку робити небажано, щоб не зрізати плодові бруньки. Допускається лише видалення прикореневої порослі. Санітарну та формувальну обрізку проводять у березні.

Алича

Ця культура не любить інтенсивного обрізання, особливо влітку. Достатньо лише вкоротити пагони у березні-квітні.

Вишня та черешня

Основну обрізку можна проводити з весни до осені. Видаляють старі, хворі та погано сформовані пагони. Санітарну обрізку краще запланувати на вересень-листопад.

Груша

Формувальну обрізку проводять у березні – на початку квітня, а санітарну – восени. Влітку дозволяється вкорочення молодих пагонів.

Персик

Це дерево потребує регулярного обрізання. Навесні формують крону, влітку проріджують гілки, а восени проводять санітарну обрізку, видаляючи старі та недозрілі пагони.

Слива

Весною та восени сливу слід обрізати для формування та оздоровлення дерева. Влітку можна проводити легке санітарне проріджування.

Яблуня

Ця культура не так критично реагує на відсутність обрізки, як інші дерева, але занадто густа крона може спричинити розвиток хвороб і шкідників. Яблуня добре переносить усі види обрізки, зокрема зимову.

Дотримуючись правильного графіка обрізки, ви забезпечите деревам здоровий ріст, рясний врожай і довговічність.

Коли саме та як правильно обрізати плодові дерева в кінці лютого. Корисні поради