Сьогодні переддень Благовіщення: що обов’язково треба зробити в цей день

Навіщо сьогодні миються трав’яними настоями?

6 квітня православні християни готуються до одного з найбільших свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. У цей день вшановують також Селунського єпископа Артемія, преподобного Захарія, посника Печерського і преподобного Якова сповідника. У народному календарі дата отримала назву Захарій-пісник, день Артемія, переддень Благовіщення, інформує Ukr.Media.

Що це за день – переддень Благовіщення?

Свято Благовіщення – встановлене, як спогад про те, що архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про зачаття і народження сина Божого Ісуса Христа. Кожен рік воно святкується 7 квітня, а напередодні дня називається переддень Благовіщення.

Обряди й традиції цього дня

До великого свята на Русі готувалися з усією серйозністю. Зранку господині приймалися всі прати, чистити, мити і прибирати. Завтра цими справами займатися категорично заборонено. Адже на Благовіщення навіть найменша робота вважається великим гріхом.

У переддень Благовіщення підлогу в будинках мили не просто водою, а чудовими настоями трав, гіркуваті аромати від яких тягнулися по всьому селі.

До вечора за дворами або на краю села розводили багаття, в яких спалювали сміття, мотлох і непотріб, вичищені в хатах під час прибирання. Цей вогонь шанували, як очисний, в ньому також палили стару солому з матраців, яку було прийнято міняти напередодні Благовіщення.

У ніч з 6 на 7 квітня в храмах проводиться всенічне бдіння, яке потрібно відвідати незаміжнім дівчатам. Якщо дівчина всю службу відстоїть, то впродовж року вийде заміж за гідного чоловіка.

Сьогодні під час купання використовуйте трав’яні настої

Щоб один з найсвітліших свят зустріти в чистоті не тільки духовного, але й фізичного, після завершення прибиральних робіт треба в лазні попаритися.

В наш час актуальніше прийняти ванну, бажано з трав’яним настоєм, корисні властивості якого мають кілька позитивних впливів:

Очищаючий. Тепла вода розпарює шкіру, її пори розширюються. Розчинені у воді речовини цілющих трав легко проникають через шкірний покрив і витягають шкідливі токсини. Зовнішній вигляд і стан шкіри помітно поліпшується.

Заспокійливий. Тепла вода і правильно підібрані лікарські трави розслаблюють, знімають тривогу, занепокоєння, стреси і нервові перенапруження.

Захисний. Прийнявши ванну з трав’яним настоєм можна не тільки зміцнити імунітет, але і позбавитися від простудних захворювань.

Тонізуючий. Приємної температури вода в поєднанні з цілющими травами сприятливо впливає на кровообіг, покращує самопочуття, сприяє припливу енергії і сил.

Найкращими лікувальними травами для ванн вважаються: звіробій, хвощ польовий, липа, лікарський деревій, лаванда, аптечна ромашка, кропива і м’ята.



Трав’яний настій для прийняття ванни готують наступним чином:

1. 200 г збору помістіть в таз або каструлю і залийте 3-4 літрами окропу.

2. Закрийте кришкою, укутайте теплою ковдрою і дайте настоятися протягом двох годин.

3. Процідіть отриманий настій, перелийте його в ванну і далі набирайте в неї воду потрібної вам температури. Відразу відчуєте, як неймовірний аромат трав наповнить ванну кімнату.

4. Тривалість прийому ванни – від 20 до 30 хвилин. Чим гарячіша вода, тим менше часу у ній потрібно лежати.

Народні прикмети 6 квітня

Якщо до 6 квітня весь сніг з землі зійшов, значить, до наступної зими його вже не буде, прийшло справжнє тепло, заморозків більше не передбачається.

Якщо у переддень Благовіщення подекуди залежався сніг, значить, весна холодна в цьому році, він ще довго буде танути.

Гроза 6 квітня – провісник теплого літа і рясного врожаю горіхів.

Сьогодні переддень Благовіщення: що обов’язково треба зробити в цей день