Відбираємо найбільш підходящі огірочки для засолювання. 7 критеріїв вибору. Рекомендації по підготовці.
Говорити про кращі сорти засолювальних огірків в кінці липня — навряд чи має особливий сенс. Зараз, коли триває фаза активного плодоношення, важливо відібрати з вже наявного врожаю найбільш відповідні примірники для засолювання, інформує Ukr.Media.
На наш погляд, краще підійдуть плоди, які відповідають наступним критеріям:
- Розмір близько 8-12 см. Більш великі огірки краще вживати у свіжому вигляді або в салатах, а зовсім дрібні — маринувати як корнішони. Оптимальна форма — пряма циліндрична, припустимий невеликий вигин.
- М’якоть щільна і хрустка, без пустот, з невеликою кількістю насіння. Велике насіння вважається небажаним чинником навіть в невеликій кількості.
- Особливе значення має шкірка. Вона повинна бути непошкодженою, щільною і одночасно тонкою, абсолютно без гіркоти. Сорти, вкриті невеликим восковим нальотом, краще поглинають та втримують пряні ефірні олії, в результаті огірочки виходять більш запашними і пікантними.
- Зривати зеленці для засолу важливо в стадії технічної стиглості, переростки навіть невеликого розміру використовувати в соліннях небажано. До того ж, при такому підході Ви зможете забезпечити максимальну врожайність на огудині.
- Зверніть увагу на пупиришки. Для засолювання краще підходять огірки з сильно вираженими крупними горбиками. Бажано, щоб вони були покриті чорними шипами.
- З давніх пір вважалося, що темно-зелені огірки краще світло-зелених для засолу. З появою великої кількості сучасних сортів і гібридів це правило значною мірою втратило свою актуальність.
- Інша поширена думка говорить, що для соління найкраще підходять ґрунтові огірки, а не тепличні.
При вирощуванні огірків на засолку дотримуйтесь регулярних поливів. При рідкому надходженні вологи усередині навіть невеликих плодів часто утворюються порожнечі.
Відібрані для засолу зеленці збирайте вранці, поки немає активного сонця. За день до цього бажано виконати рясний полив. Зібраний урожай не тримайте довго в холодильнику, а постарайтеся засолити як можна швидше. Потрібну для засолу кількість зеленців важливо зібрати за один збір, а не накопичувати поступово протягом декількох днів.
Якщо після збору засолити огірки відразу не виходить, покладіть їх на пару годин в миску з холодною водою.