А кого виберете ви? Дивне питання, яке ставив Сократ людям

Колись, в Древній Греції жив відомий філософ Сократ, який ставив людям дивні запитання. Наприклад, одне було про сімейні стосунки. Про те, як поведе себе подружжя, коли в домі станеться пожежа, кого вони будуть рятувати, один одного чи своїх дітей.

Всі зустрічні люди, у яких він запитував, одноголосно стверджували, що безперечно вони будуть рятувати дитину. Але великий філософ мав іншу думку. Свою перевагу б він віддав жінці, але чому? Він вважав, що  діти будуть для нього страшним нагадуванням про трагічні події, коли він не зміг врятувати кохану людину. Діти ж залишаться без матусі. Потім у них може з’явитися мачуха, яка не замінить їм матір.Пройшло багато часу, але людська думка не змінилась. До сих пір сучасні чоловіки й жінки одноголосно заявляють що: «немає сумніву, рятувати потрібно дітей». Одні посилались на людський інстинкт порятунку потомства для продовження власного виду. Інші вважали, що: «діти — це рідна кров. Жінку можна знайти іншу». Жодна людина не сказала, що рятувала б свою другу половинку, а не своїх дітей.

Але все ж таки знайшовся один літній чоловік який сказав, що рятував би кохану дружину. Людина прожила в шлюбі більше сорока років разом, народили трьох синів, які вже давно стали дорослими та роз’їхалися по світу. Він ствердив, що: «Діти — це тільки гості в нашому житті». Кожен живе своїм життям, та й мало хто приділяє увагу своїм батькам. А жінка, вона завжди поряд, і в горі і в радості.Слова людини, яка прожила довге життя змушує нас замислитись. Інститут шлюбу у сучасному світі знецінився. Негаразди, сварки, непорозуміння і ось сім’я розпадається. Раніше люди більше цінували та дорожили один одним й своєю сім’єю. Була повага, довіра, любов, взаєморозуміння, а зараз ми «не морочимося».

А чи правильно ми живемо? І який би вибір зробили б в житті особисто Ви? Зупиніться та подумайте.