Алое вера – це сукулентна рослина, яка не вимагає частого поливу та особливого догляду. У народі її ще називають “Домашній лікар”, оскільки сік алое володіє унікальними лікувальними властивостями. Хоч рослина є невибагливою, однак й з нею трапляють деякі проблеми під час вирощування та догляду. Пропонуємо дізнатися, які проблеми можуть виникнути та як їх швидко вирішити.
Перша проблема – зміна кольору. Іноді листки алое стають сірими з червонуватим відтінком. Причиною цього є стрес. Наприклад, алое переставили на дуже сонячне підвіконня, а раніше він знаходився у тіні.
Виправити проблему можна, повернувши рослину на звичне місце, після цього вона знову зазеленіє.
Друга проблема – коренева гниль. Це досить серйозна бактеріальна інфекція, яка провокує осипання листя, потоншення кореневої шийки та навіть, загнивання цілого стовбура. Причиною цього захворювання є занадто рясний полив. Алое не потрібно часто поливати, бо він накопичує вологу у своїх м’ясистих листках та в стеблі.
Поливати потрібно тоді, коли ґрунт повністю засохне. Щоб вода не застоювалась та не розмножувалися бактерії, потрібно у землю додати дренаж.
Кращий варіант позбутися кореневої гнилі – це пересадка алое у свіжий, новий ґрунт. Через 3 тижні рослину можна буде полити.
Третя проблема – коричневе листя. Потемніння листків рослин може бути пов’язане з надлишком вологи або просто вони постаріли та готові відпасти. Потрібно просто прибрати коричневі листки зі стебла, щоб з’явилося місце для нових листочків.
Четверта проблема – пожовклі кінчики листя. Причиною цього може стати погане засвоєння поживних речовин із ґрунту. В такому випадку, допоможе підживлення або пересадка у нову землю, яку заздалегідь слід удобрити.
Листя може пожовтіти ще через брак світла, особливо у зимовий період.
Щоб листя не жовтіло, потрібно просто переставити його на більш світле підвіконня.
П’ята проблема – ламке, мляве та деформоване листя. Причина криється у недостатньому освітленні. Отже, у сонячні дні алое потрібно ставити на добре освітлене підвіконня або балкон, а от у зимовий час краще використовувати додаткове освітлення – фітолампу. Щоб рослина нормально розвивалася, була гарною й здоровою, вона має знаходитися на світлі, не менше 6 годин на добу.
Також, алое може захворіти через наявність шкідників, таких як щитівка, борошнистий червець та павутинний кліщ. Якщо рослину оточили шкідники, на листках почне з’являється восковий наліт, вони починають жовтіти, стають в’ялими та осипаються. В цьому випадку, допоможе тільки обробка рослини та ґрунту фунгіцидами або акарицидами.