Багаті врожаї огірків щороку: розкриваємо секрети досвідчених городників

Вирощування огірків непроста, але приємна робота. Результат завжди чудовий, бо вони щедро віддають врожай, якщо за ними добре доглядати.  Є багато хитрощів по їх вирощуванню, завдяки яким можна збільшити врожай у кілька разів та розтягнути плодоношення до пізньої осені.

Але недосвідчені городники часто припускаються помилок у вирощуванні цієї культури, від чого втрачають врожай, а іноді навіть всю рослину.

Недоліки у вирощуванні та необхідні роботи.

 1. При загущеній посадці огірків, можуть з’явитися багато пустоцвітів.
 2. Через надмірну вологість ґрунту, квіти на огірках стають безплідними, тому на початку квітнення призупиніть їх полив.
 3. Тогорічне насіння огірків має низьку врожайність. Тому, перед висадкою в землю насіння прогрійте замочивши його на 30 хвилин в теплому розчині марганцівки, після просушіть та зберігайте протягом місяця в теплі.
 4. Нестача таких мікроелементів як калій та фосфор може затримати цвітіння огірків.
 5. Якщо відсутнє запилення, квіти та зав’язь огірків починають опадати. Причина цього може бути відсутність комах-запилювачів або дуже холодна погода. Для цього змахніть щіткою пилок з чоловічої квітки на жіночу.
 6. Через різкі перепади температури й вологості страждає зав’язь на огірках – вона починає засихати та опадати. В цьому випадку може допомогти мульчування землі під рослиною.
 7. Зав’язі гинуть через недостатнє живлення. Підживлюйте огірки не менше одного разу на 10 днів.
 8. Якщо на стеблі з’явилося дуже багато зав’язі, видаліть частину її та залиште не більше 25 плодів.
 9. Велика кількість в ґрунті мінеральних солей, холодна погода чи дуже слабка розсада, можуть призвести до затримки росту огірків. Підживіть їх комплексним добривом.
 10. Стебло внизу рослини може потріскатися через атаку шкідливих комах чи захворювання. Це можуть бути огірковий комарик чи вірус мозаїки огірка. Видаліть пошкоджену частину та обробіть рослину спеціальним препаратом.
 11. Нижнє листя іноді жовтіє через недостатнє освітлення чи сильне розростання. Вибирайте для посіву огірків освітлене місце та залишайте достатньо місця між рослинами.
 12. Пожовтіння листя може бути через недолік азоту. Виправте цю проблему підгодувавши її мікроелементами.
 13. Коли листя темне та стає ламким й жорстким — це може бути через надлишок мінерального добрива, гною та азоту в ґрунті. Збалансуйте підживлення рослини.
 14. Листя починає в’янути через засолення ґрунту, низьку температуру, слабке коріння чи полив холодною водою. Тому, поливайте огірки теплою водою температура якої має бути + 25 градусів.
 15. Огірки ростуть викривлені через недостатнє запилення при сухому повітрі та дуже високій температурі. Запилюйте квіти самостійно чи обприскайте розчином борної кислоти.
Дотримуючись цих простих правил, можна уникнути цих проблем:

 • садіть рослини на відстані 30-40 сантиметрів один від одної;
 • поливайте огірки водою температура якої має бути + 25 градусів;
 • висаджуйте розсаду огірків в теплу погоду, при середньодобовій температурі +15 градусів;
 • підберіть рослині збалансоване підживлення та своєчасно його вносьте;
 • вибирайте самозапильні сорти, щоб не запиляти їх вручну;
 • виявляйте вчасно хвороби та шкідників;
 • контролюйте кількість зав’язі.