Батьки, прочитайте і запам’ятайте: Заборонені фрази, які діти вам не пробачать.

Дитяче й доросле сприйняття різняться як небо і земля.

Часто батьки кажуть одне, а діти чують зовсім інше. Те, що дорослому здається мотивацією і підтримкою, діти сприймуть, як образу або грубість, інформує Ukr.Media.

Дітей потрібно охороняти не тільки від небезпечних предметів, але і від небезпечних слів і фраз. Нижче наведені найбільш часті висловлювання, які батьки дозволяють собі говорити своїм дітям.

«Ну, тримайся. Ось повернеться батько…».Не кращий образ батька у свідомості дитини. Плюс до того — цілковита безпорадність у вирішенні ситуації. Звідки взятися авторитету в очах дітей — питання.

«Тут немає нічого твого». Відверте приниження дитини, позбавлення його значущості і хоч якогось права. До того ж, зайве нагадування про те, що матеріальне дуже важливо для вас.

«Ми все життя на тебе горбатимося, а ти…».Навіщо ви вселяєте дитині відчуття того, що вона вам щось винна? Ви вбиваєте її самооцінку, тому що дитина не розуміє, що з нею не так, якщо вона не в достатній мірі вам «дякує».

«Ти мене в труну заженеш».Не лякайте дитину! Спочатку вона дійсно почне за вас боятися, а потім ваші слова перестануть мати вагу. Адже так «вмирати» ви будете у неї на очах по кілька разів в день.

«Так кому ти потрібен, крім мене». Ось це постріл в упор по самооцінці дитини. Діти вірять дорослим. Говоріть так частіше і дитина остаточно змириться зі своєю нікчемністю.