Позбутися від пирію на ділянці можна не тільки за допомогою гербіцидів. Існують більш безпечні народні способи боротьби з цим бур’яном. Хоч вони досить трудомісткі, проте не менш ефективні.
Щоб вибрати для себе більш відповідний варіант, потрібно враховувати площу ділянки, кількість вільного часу та особистих уподобань.
Способи виведення пирію з ділянки.
- Видалення пирію вручну. Так, це досить довгий та трудомісткий процес, але він вважається найбільш простим й екологічним. Для цього потрібно використовувати вила, а не лопату, щоб під час обробки ґрунту не пошкодити коріння. Все коріння, яке залягає на глибину щонайменше 20 см., необхідно видалити. Цей спосіб підійде, якщо пирію на ділянці не дуже багато.
- Підрізання пирію. Досвідчені дачники часто використовують цей метод, бо вони підрізають пирій 1 раз на 20 днів й не дають йому розростатися вище 10-15 см. Чим густіша буде надземна частина пирію, тим міцніший буде корінь.
- Накривання покривним матеріалом. В тіні пирій дуже погано росте, тому його можна накрити на все літо чорною плівкою або картоном, а восени з легкістю видалити його разом з коренем.
- Мульчування ділянки. Цей спосіб чудово підійде для невеликих ділянок. Весною ділянку, уражену пирієм, необхідно накрити товстим шаром мульчі. Або, можна видалити траву за допомогою спеціального інструмента – плоскоріза.
- Посадка сидератів. Біля пирію можна посадити гречку, гірчицю, ріпак та жито. Після, зелену масу потрібно скосити та переполоти ділянку. Завдяки цьому способу можна назавжди позбутися пирію й заодно покращити якість ґрунту.