Благовіщення Пресвятої Богородиці. Головні традиції та заборони, про які треба знати усім християнам

25 березня, православний світ відзначає свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це день, коли Архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку про те, що вона народить Сина Божого від Святого Духа. Це свято має дуже велике значення в православній церкві. Також, послаблюється Великий піст, тому дозволяється вживати рибу та олію.

Традиції в цей день.

На свято християни заготовляють Благовіщенську сіль. Кожен з членів родини бере невелику кількість солі та кидає в мішечок, а господині потім смажать її на сковороді. Цю сіль потім використовують при захворюваннях, щоб швидше одужати.

Традиційно сьогодні в церкву слід віднести насіння та саджанці, щоб освятити, тоді врожай буде великим.

Придбайте в цей день в церкві просфору, принесіть додому, підсушіть та розітріть в порошок, який потім можна додавати в їжу як людям, так й худобі, щоб протягом року були здоровими.

Благовіщення – це день спокою та волі. Сьогодні не можна влаштовувати веселі та голосні гуляння й застілля. Тому, в цей день присвятіть себе духовному, працювати не можна.

Суворо забороняється шити, плести та в’язати. За повір’ям, нитки є символом людської долі, якщо вони заплутаються, то в родині почнуться сварки та непорозуміння.

Не висаджуйте в цей день розсаду – не приживеться. Намагайтеся уникати конфліктів та сварок, щоб протягом року родина жила в мирі, злагоді та любові.

Не стрижіть, не фарбуйте та не завивайте волосся – почне випадати.

Не одягайте нове вбрання, придбане за день або на свято Благовіщення – швидко зіпсується.

Не можна давати та брати в борг гроші, хліб або сіль – до хвороб, безгрошів’я й негараздів.

Напередодні свята селяни розводять очисне вогнище, де потрібно спалити весь мотлох. Попіл використовували в лікувальних цілях. Також, його можна всипати під корінь рослини, якщо вона захворіла.

Селяни шуміли, гриміли тазами або дзвонили в бубонці, щоб відлякати хижаків від худоби.

Народні прикмети в цей день.

Ластівок немає – до холодної весни.

Дощить весь день, чекайте вдалої рибалки та великого врожаю грибів.