Буддійські істини, які вчать цінувати те, що у вас є. Обов’язково прочитайте їх

Як змінити ставлення до життя і знайти душевну гармонію?

Якщо ви втомилися боротися з внутрішнім неспокоєм, стан роздратування у вас чергується з короткими спалахами щастя, які одразу змінюються ще більшою тривогою — значить, стаття для вас. У вашому серці забагато переживань, які пригнічують радість сьогодення. Але ми допоможемо відшукати опору і внутрішній спокій. Як змінити ставлення до життя і знайти душевну гармонію? Ловіть три буддійські істини, які не приховують правди і при цьому вчать цінувати те, що у вас є, інформує Ukr.Media.

Прості буддійські істини, які варто прийняти

Страждання — незмінна частина життя

А хто сказав, що все має бути легко? Життя в реальному світі не таке привабливе, як його малює реклама. У ньому є хвороби, зради, втрати і смерть. Воно недосконале, сповнене турбот, стресів і розчарувань. Але без чорних смуг ми б ніколи не оцінили красу світлих миттєвостей! Природа світу дуальна: як існує день і ніч, так існує світло і тінь, радість і горе, перемога і програш. Неможливо жити тільки в позитивному полюсі, хоча нам і намагаються нав’язати з екранів, що ми всесильні.Не ведіться на ідею, ніби ви негармонійна людина, раз відчуваєте негативні емоції, втомлюєтеся, ви втрачаєте орієнтири, чогось боїтеся — це природна частина життя. Приймайте «тінь» зі спокійним серцем, дозвольте собі не бігти від поганих емоцій, але повністю їх проживати — і вам стане легше. Багато проблем виникає із-за помилкової ідеї, ніби перебувати в мінусі «ненормально», нібито негативні стани потрібно уникати всіма доступними засобами — безладні зв’язки, алкоголь, розваги — тільки б жити у вічному «кайфі». Але це дурниця, не можна викреслити з життя негатив, адже тоді не буде і розуміння позитиву.

Світ непостійний, все рухається і змінюється

Всім нам хочеться стабільності, щоб можна було на що спертися. Проблема цього світу в тому, що нічого вічного не існує, це вимисел, в який нас змусили повірити. Ми не можемо змінити минуле, як і не можемо розраховувати на майбутнє — все ілюзорно і постійно змінюється з незалежних від нас причин (політичні перевороти, природні катастрофи, обвал в економіці). Сьогоднішній день ніколи не повториться точнісінько, а значить, потрібно вчитися цінувати кожну мить цього. Хороша новина: якщо вам погано, це пройде, і страждання зміняться радістю. Погана новина: якщо вам добре, це теж пройде, і настануть важкі часи. Цінуйте те, що маєте — люблячу сім’ю, отримані враження, приємні моменти, а не речі! Саме вони залишаться з вами в пам’яті, коли гроші, айфони і близькі люди кануть в лету.

Ви теж змінитеся

Життя накладає на людину відбиток, тому нерозумно очікувати, що ми завжди будемо такими, як і раніше. На нас впливає багато чого — отриманий досвід, знання, життєві кризи, оточуючі нас люди і порядки. Неможливо «знайти себе», тому що кожен день ми прокидаємося не такими, як були вчора, з часом змінюються наші смаки і погляди на життя, уточнюються бажання, коригуються рішення та дитячі установки. Можна, звичайно, продовжувати триматися за минуле, культивувати якісь звички і риси характеру, але так ви позбавите себе розвитку. І якщо з якихось причин вам не хочеться мінятися, це не означає, що ваші близькі теж будуть стояти на місці.Не бійтеся змін, пробувати щось нове, йти вперед. Не прив’язуйтесь до якогось конкретного образу, не ставте на життя хрест — розслабтеся і дозвольте собі просто бути, насолоджуватися поточним моментом часу, вишукувати нові можливості для самореалізації. Світ великий, живий і різноманітний. Немає жодної норми, меж, ідеалу — є просто ви, якими можете бути, ким захочете, і жити так, як самі вважатимете за потрібне. А завтра буде новий день, і все знову буде по-іншому, крім моментів, які ви збережете в куточку своєї душі. Сподіваємося, вам допоможуть ці буддійські істини. Терпіння вам і любові!