Часник виростить з розміром як кулак. Три головні етапи підгодівлі

Навесні одними з перших на грядках є сходи озимого часнику. А значить, час приступати до підгодівлі та розпушування. Розглянемо повний цикл підживлення озимого часнику — на весь сезон.

ПЕРШЕ підживлення

Як тільки з’являться сходи часнику, його потрібно підгодувати азотними добривами – для гарного зростання. У цей період найкраще використовувати аміачну селітру. Справа в тому, що позитивні температури ще невисокі, і в таких умовах інші азотні добрива не завжди добре засвоюються. Тому найкраще застосовувати у цей період саме аміачну селітру. Її можна використовувати у сухому вигляді або приготувати водяний розчин.

— Норма внесення у сухому вигляді: 30-40 г селітри на 1 кв. м. Якщо грунт сухий, то перед внесенням добрива грядку обов’язково проливаємо водою, інакше коренева система рослин може постраждати, підгоріти при внесенні азотних добрив.

— Для приготування розчину: 30-40 г аміачної селітри на 10 л води. Готуємо розчин, переливаємо в лійку і поливаємо грядку з часником. Також, якщо ґрунт сухий, попередньо проливаємо його чистою водою.

! Зазначимо, що вода не тільки запобігає пошкодженню рослин, але й сприяє глибшому проникненню добрива в ґрунтові шари, тому рослини краще споживатимуть необхідні елементи живлення.ДРУГЕ підживлення

Приблизно через 10-14 днів після першої проводимо друге підживлення часнику. Для цього використовуємо сульфат магнію. У цей період у часнику з’являється кілька листочків. Отже, необхідно посилити рослини харчуванням, особливо азотом і фосфором.

До складу добрива (сульфат магнію) входить 13% сірки та 17% магнію. Магній допомагає засвоєнню фосфору в холодному ґрунті, за рахунок чого починає активніше розвиватися коренева система часнику. А сірка допомагає засвоєнню азоту для хорошого наростання вегетативної маси. ! При внесенні сульфату магнію азот засвоюється вдвічі краще, ніж при внесенні азотних добрив.

Норма внесення сульфату магнію: 30-40 г на 1 кв. м.

Можна використовувати як водний розчин, так і добриво в сухому вигляді з обов’язковим закладенням у ґрунт.

Органічні добрива

Для тих, хто воліє не застосовувати мінеральні добрива, а віддає перевагу натуральним органічним, є інший спосіб підживлення — можна використовувати настій курячого посліду.

Приготування настою: 0,5 л курячого посліду на 10 л води. Послід заливаємо водою та наполягаємо 5-7 днів. Перед застосуванням настій обов’язково розбавляємо водою – одержуємо робочий розчин для поливу.

Приготування розчину: 1 частина настою на 20 частин води. Використовуємо для поливу рослин під корінь.Настій курячого посліду – відмінна заміна на азотні добрива. У результаті покращується мікрофлора ґрунту, а рослини отримують необхідне харчування.

Третє підживлення

Третє, найважливіше підживлення проводимо приблизно через 3-4 тижні після другого підживлення, коли у часнику з’являється 7-8 листочків.

І тому використовуємо монокалийфосфат (монофосфат калію). У цей період рослинам часнику дуже важливо отримати в достатку фосфор та калій: для гарного розвитку кореневої системи, а також для утворення якісної цибулини. Монофосфат калію можна вносити як у сухому вигляді, і у вигляді розчину.

Сухе добриво: 30-40 г на 1 кв.

Розчин: 30–40 г на 10 л води.

У цей період можлива посушлива погода, а отже, перед таким підживленням потрібно попередньо пролити грунт водою.

Органічні добрива
Для прихильників органічного землеробства, для тих, хто не хоче використовувати будь-які хімічні мінеральні добрива, також є інший спосіб. Для підгодівлі знадобиться звичайна деревна зола. Найкраще її вносити у вигляді розчину.Приготування зольного розчину: 1 скл. золи + 1 скл. 9% оцту на 10 л води. Отриманий зольний розчин використовуємо для поливу.

У золі багато різних мікроелементів, фосфор та калій, які необхідні часнику. Достатньо провести два підживлення зольним розчином, щоб рослини отримали необхідне харчування.

Таким чином, за весь сезон ми проводимо всього 3-4 підживлення часнику, і завдяки їм урожай буде завжди добрим!