9 березня – Набуття Іоанна Предтечі: що треба зробити в цей день

9 березня православні християни відзначають перше і друге знайдення глави Іоанна Предтечі. У народному календарі дата отримала назву Набуття, день птахів, Іванів день, інформує Ukr.Media.

Що це за свято?

Голова Іоанна Предтечі (найближчого попередника Ісуса Христа) — це найбільш шанована частину його мощей. У православ’ї є сказання про три її знаходження, в честь кожного з них встановлено свято. Перше і друге чудове набуття глави відзначають в один день — 9 березня.

Простий народ на Русі слову «набуття» надавав дещо інший сенс. Люди пов’язували його з птахами і їх поведінкою на початку весни, тому що вірили — саме Пророк Іоанн Предтеча дивом своєї голови повертає пернатих на батьківщину з теплих країн.

Одні починають вити гнізда, інші до цього часу вже несуть і висиджують яйця, символізуючи таким чином, набуття будинку і потомства. Тому 9 березня у народі прозвали також днем птахів.

Обряди й традиції цього дня

З цього дня прийнято розвішувати на деревах шпаківні, щоб допомогти маленьким пернатим друзям облаштуватися. Адже шпаки — це головні помічники людини у захисті садів і городів від шкідників.

9 березня чекали прильоту перших жайворонків і лелек, вони, як відомо, символи сімейного щастя і домашнього благополуччя. Тому, щоб не злякати таких важливих птахів, господині сьогодні не бралися за роботу по дому (не можна прати, шити, прибирати, прасувати).

Сьогодні треба звертатися до небес і просити здоров’я для своїх дітей

Кожна мати бажає своїм дітям міцного здоров’я і сил, гарної пам’яті і здорового розуму. Багато жінок звертаються до небес, Вищих сил, Господа з проханнями про дарування цих якостей дитині. Але чи завжди ми просимо правильно?

1. Читати молитву можна тільки за хрещену людину.

2. Моляться в храмі, так і в домашніх умовах, Господь чує і бачить нас всюди. Прохання свої говоріть чітко.

3. При читанні молитви ніщо не повинно вас відволікати. А напередодні бажано примиритися зі всіма ворогами і кривдниками — пробачити тих, хто зробив вам боляче; попросити вибачення у того, кого словом чи ділом (навіть ненавмисно) образили ви.

4. Найсильніша молитва та, яка виголошена з глибокою і щирою вірою, від чистого серця. Часом вона ефективніша, ніж найдорожчі ліки, і може діяти на великих відстанях.

5. Молитви за здоров’я можна читати самостійно, або замовити їх прочитання у храмі. Якщо робити це вдома, то бажано перед ликом Спасителя, Божої Матері або святих, і при запалених свічках, які можна придбати в церкві.

6. Яку читати молитву кожна мати вирішує сама. Можна просити Господа своїми словами або придбати в церковній крамниці молитвослов. Виберіть для себе молитву, яка підходить саме вам, яку вам легко вимовляти, з розділу «Молитви про дітей» (за потреби «Молитви про зцілення хворих»).

Зараз навіть медики визнали чудодійну силу молитви. Після щирих материнських прохань, звернених до Господа, Богородиці та інших святих, за хворої дитини, одужання настає швидше, а часом виліковуються навіть найскладніші захворювання.

Коли дитина одужала від хвороби, зростає веселою і здоровенькою, не забувайте звертатися до Господа і з подячними молитвами за те, що він почув і виконав ваші прохання.

Народні прикмети 9 березня

Якщо 9 березня з теплих країв повернулися жайворонки і лелеки, чекайте літом великий хлібний урожай.

Сьогодні поспостерігайте за птахами, вони передбачать погоду на найближчі дні. Якщо гуси із качками під крило дзьобики приховали, рано кури на сідало сіли, а зозуля пізно ввечері закувала — з завтрашнього дня очікуються морози. Синиці почали співати — до потепління.