Чи варто пити каву вранці?

Мабуть, всіх людей можна умовно розділити на два табори: на тих, хто жити не може без чашки кави, і тих, хто відноситься до цього напою байдуже. Серед моїх знайомих є й ті, і інші. Коли між ними зав’язується суперечка про користь або шкоду кави — можна сміливо йти дивитися фільм, робити прибирання, виходити на прогулянку весь світ навколо них просто перестає існувати. Нарешті вчені внесли деяку ясність в загальну картину, що напевно покладе кінець багатьом спорах і домислів з приводу кави!

Всім відомо, що в цьому ароматному напої міститься кофеїн, який у великих дозах згубно впливає на здоров’я. Тим не менш дослідження довели, що кава є найкращим у світі джерелом антиоксидантів. Їх в цьому напої міститься набагато більше, ніж, наприклад, у шпинаті або капусті, передає ЗМІ.

Це чудова новина для тих, хто не уявляє собі ранок без чашки гарячого ароматного напою.

Погана новина полягає в тому, що досі не вивчено, як організм поглинає і використовує ці речовини.

Виходить, що, якщо організм отримує з кави багато антиоксидантів, це зовсім не означає, що він здатний повністю поглинути їх і правильно переробити.

Антиоксиданти допомагають знизити запалення клітин, продовжити молодість шкіри, запобігти ракові захворювання, зміцнити серце і навіть зупинити цукровий діабет. З іншого боку, кава погано впливає на організм у великих кількостях. Надмірне споживання цього напою може привести до болів в шлунку або збільшити частоту серцевих скорочень. Також доведений факт, що кава вимиває кальцій з організму, тому людям, які часто п’ють цей напій, необхідно додавати в свій раціон якомога більше свіжих фруктів, овочів і молочних продуктів.

Загалом, якщо хочеш пити каву — пий, але тільки натуральний і тільки в невеликих кількостях.

Джерело

Чи варто пити каву вранці?