Всім відома користь часнику, але він ще й дуже смачний овоч.
Молоде листя й стрілки доповнять наш раціон ранньою весною. Їх додають до салатів, начинок та інших страв. Але часто листя на часнику стає блідим та жовтим.
Весняні примхи не добре відбиваються на молодих кущах рослини. Скористайтесь декількома дієвими порадами, як вберегти та підживити насадження часнику на своїй присадибній ділянці.
Проблеми на ділянці з часником.
На розвиток часнику, крім поганої погоди, може впливати бідний, не підживлений ґрунт та порушений в коренях обмін кисню. Зайві опади сприяють вимиванню поживних речовин із ґрунту, що були закладені перед посадкою.
Декілька порад як підживити часник.
Розпушіть поміж рядами й стеблами землю, додайте трішки азоту. Він буде дуже корисним для посадок часнику. Його бажано вносити до самого червня місяця, особливо коли почнеться швидке відростання зеленої маси та голівок.
Підживіть часник невеликими порціями мінеральних добрив. Такими, як розчин сечовини чи аміачної селітри. У 10 літрах води розчиніть 1 ст. л. добрива та полийте часник по бадиллю за допомогою лійки.
Можна приготувати натуральне, екологічно чисте добриво з кропиви та кульбаби. Ця настоянка добре живить землю та захищає рослини від шкідливих комах та хвороб. Поливайте цією настоянкою часник по листу та у коріння.
Органічне добриво, таке як коров’ячий гній чи послід пташиний, дуже часто застосовують на своїх ділянках городники. З них готують розчини, а потім вносять в ґрунт, часнику це дуже допомагає.
Також, можна застосовувати для підживлення та захисту часнику, простий аптечний нашатирний спирт. Для цього, у 10-ти літровому відрі води розведіть 2 ст. л. добрива та пролийте рядки часнику у коріння. Рослини дуже добре відзиваються на це підживлення та воно одночасно вбереже часник від цибульної мухи й грибка. Підживлюйте рослини у похмуру та суху погоду.
Через два тижні, часник знову потрібно підживити. У суху сонячну погоду скористайтесь для цієї цілі розчином звичайного мінерального добрива, а в дощову краще підживіть добривом у гранулах, які потрусіть на рядки з часником.
Пам’ятайте, будь-яка рослина на городі потребує опіки та допомоги.