Чим краще підживити капусту, для гарного зав’язування качанів

Слабенькі кущики та поганий ріст капусти — це головні причини браку поживних речовин. Звернувши увагу на листя, можна зрозуміти чого саме не вистачає.

Коричневі плями — нестача калію. Сухе та в’яле листя означає про дефіцит фосфору. Блідий вигляд капусти та нездатність зав’язувати качани, симптоми недоліку азотних добрив. Покращити здоров’я капусти та отримати гарний урожай допоможе вчасна підгодівля.

Добрива бувають:

  • хімічного походження;
  • біоекологічні;
  • народні.
Перевага натурального добрива — це безпечна та цілюща дія на рослину, добрий й якісний результат.

Йод. Він попереджає розвиток захворювань та відганяє шкідливих комах. Завдяки йому, капуста формує міцні та великі качани. Розчин йоду потрібно вносити під кущ та обробляти по листу.

Рецепт: розчиніть 1/2 ч. л. йоду у 10 літрах води та полийте під корінь рослину, а для обробки по листу – розведіть у 10 літрах води 50 крапель йоду.

Підживлювати капусту потрібно у вечірні часи, а перед тим рясно пролити грядки.

Дріжджі. Це безпечне та дуже дієве добриво, щоб качани зав’язувались щільні й великі. Живі дріжджі збільшують кількість хімічного та мінерального складу землі. Це дає можливість капусті накопичувати та засвоювати корисні речовини, швидко набирати велику вагу й ставати набагато міцнішою.Рекомендація: розведіть три пачки сухих дріжджів у відрі води підігрітої до температури +17..+20 °C. Щоб розчин швидко почав бродити всипте 4 ст. л. цукру піску. Залиште для інтенсивного бродіння на 2-3 години у теплому місці. Підгодовуйте рослини тільки під кущ, витрачаючи один літр розчину на стебло. При внесенні цього цілющого розчину ґрунт повинен бути зволоженим.

Крейда. Цим засобом розкислюють ґрунт, після чого капуста добре росте, формує щільні та великі качани. Одну третину бочки наповніть посіченою зеленню, залийте по самі вінця водою й залиште на 4-5 дні настоюватись. Додайте склянку цього настою в готовий розчин крейди.Ще крейда потрібна для осінньої й весняної підгодівлі. Додайте склянку подрібненої крейди у 10-ти літрове відро з чистою водою, розчиніть в ньому аміачну селітру та сечовину по 1-2 грами кожного. Норма по 1 літру розчину під корінь. Кущі капусти гарно засвоюють азотні добрива та починають швидко йти в ріст. Вносити потрібно добриво вранці або у вечірні часи, перед тим рясно полити.

Деревний попіл. Він є популярним добривом, багатим на калій, кальцій, фосфор, залізо, бор та натрій. Найбільше поживних речовин отримують із попелу берези. Для отримання розчину розмішайте склянку попелу у 10 літрах води та витримайте 15 хвилин, щоб суміш осіла. Обробіть рослини після поливу, по 1 літру розчину на кущ у вечірні часи. Також, попіл сиплють під кущі рослин для боротьби з равликами, слимаками та земляними блохами. Систематичне використання попелу, може спричинити появу гіркого смаку капусти. Достатньо 3 обробки на сезон.Гумат калію. Цим засобом, також, розкислюють ґрунт. Продається він вже готовий до застосування. Доза використання вказана підприємством-виробником на пакуванні, тому використовувати цей засіб потрібно суворо за інструкцією. На кожну рослину потрібно 500 мл цього засобу. Гумат калію застосовують, також, для підживлення рослини, яке проводять 3 рази. Через 14 днів після посадки розсади на грядці, потім через 28 днів, далі ще через 14 днів. Підживлюють капусту на світанку чи на заході сонця, після поливу. Коли йдуть затяжні дощі, капусту не підгодовують, бо вода змиє все з ґрунту.

Чим краще підживити капусту, для гарного зав’язування качанів