Чим краще підживити полуницю на весні, щоб влітку вона дала гарний врожай

Смачну ягоду полуницю вирощують усі дачники на своїх ділянках. Щоб мати добрий урожай, потрібно правильно доглядати за саджанцями. Вона не вибаглива до ґрунтів, але є сенс підгодувати її органічними та мінеральними добривами.

Органічні добрива.

Вже давно всі садівники відмовились від хімічних добрив. Органічні добрива природного походження, безпечніші, мають більший ефект та за ціною вигідніші, бо набагато дешевші ніж хімічні добрива.

До таких добрив відносяться: розчин дріжджів, попіл деревний, послід курячий, телячий та компост із перепрілої трави. Вони дають рослинам необхідні мікроелементи та поживні речовини.

Весняне підживлення органічними добривами полуниці.

Розчин свіжих дріжджів. Ця суміш стимулює швидкий ріст, цвітіння та розвиток полуничного куща. Для цього приготуйте розчин: в 5 літрах води розчиніть 1 кілограм свіжих дріжджів та дайте настоятись. Візьміть 500 мл розчину та розведіть у 10 літрах води, далі полийте цією рідиною полуницю по 0,5 літра під кожний кущ.

Розчин сухих дріжджів. Змішайте 1 пакет дріжджів з 2 ст. л. цукру, додайте трішки води та дайте настоятись. У відро з водою додайте цю суміш та поставте, щоб постояло декілька годин. Полийте розчином рослини.

Попіл деревний. Він має у своєму складі багато калію. На 1 кв. м. застосовують 1 склянку попелу. А для розчину візьміть 1 склянку попелу та залийте літром гарячої води. Після того, як розчин настоїться, полийте ним рослини.

Підживлення мінеральними добривами.

Застосовують препарати у яких збалансований комплекс мікроелементів:

  • Азофоску: універсальне добриво для будь-яких ґрунтів;
  • Калію монофосфат: швидкорозчинний, який легко засвоюється іригаційний засіб;
  • Аммофоску: це ефективне комплексне добриво, в якому немає натрію, хлору та інших шкідливих компонентів;
  • Кемира Люкс: концентратне добриво у склад якого входить азот, калій, фосфор. Його додають в ґрунт сухим.

Вносити ці добрива потрібно три рази: коли з’явиться перше листя, під час цвітіння та у першій декаді плодоношення. Кожного разу зволожуйте ґрунт на 30 см у глибину.

Якщо робити все своєчасно, то якість та обсяг урожаю суттєво покращиться.

Для цього потрібні такі поживні речовини:

Калій: підвищує спротив рослини до хвороб. Якщо калію не вистачає, молоде листя стає вицвівше, а пагони відмирають у кінці сезону.

Фосфор: зміцнює коріння та сприяє формуванню ягід.

Азот: діє позитивно на ріст та колір листя. Він поліпшує смак ягід та сприяє гарному цвітінню полуниці.

Для харчування полуниці використовуйте: розчин суперфосфату 40 гр., калію 20 гр., сечовини 25 гр. додайте у відро води та полийте ґрунт перед посадкою. Опісля полийте чистою водою.

Додавайте ще таку суміш: 2 г борної кислоти та 3 г перманганату калію.

Вчасно прибирайте бур’яни на грядці.

Мульчуйте міжряддя полуниці, вона зберігає вологу та не дає рости бур’янам.

Дотримуйтесь цих простих рекомендацій тоді полуниця віддячить добрим та багатим урожаєм.