Categories: Поради

Чим навесні підживлювати часник. Поради які допоможуть суттєвого збільшення врожайності.

Незалежно від того, який вид часнику ви вирощуєте, озимий або яровий, внесення додаткового живлення протягом вегетації призводить до суттєвого збільшення врожайності. Культура вимоглива до структури і родючості ґрунта, тож за місяць до посадки восени або навесні проводять культивацію землі з одночасною заправкою органічними і мінеральними добривами, інформує Ukr.Media.

Свіжий гній та іншу некомпостовану органіку під часник не використовують, оскільки через високу концентрацію аміачних сполук у цих продуктах посадковий матеріал може просто «перегоріти». Доцільно заорювати якісно перепрілий коров’як або будь-який вид компосту (збірний, торфогнійний, гнійно-земляний тощо) з розрахунку 0,5-1 відро на кожен квадратний метр плантації.

Додатково до перегною додають суперфосфат і сірчанокислий калій (відповідно, 30 г і 10 г на кожен квадрат посадок). Готові мінеральні добрива допускається замінювати деревною золою, в якій наявні калій, фосфор, кальцій і численні мікроелементи (літрову банку попелу на кв. м). А навесні при передпосівній обробці грунту використовують ще і будь-яке азотне добриво, наприклад, калієву селітру або сечовину (20 г/кв. м).

Рекомендовані добрива і терміни проведення

1. Забитих під оранку поживних компонентів рослинам цілком достатньо для початку вегетації. А ось допомогти укоріненим саджанцям в короткі терміни наростити потужний листовий апарат допомагають кореневі підживлення з азотом. Через 2 тижні після появи масових паростків досвідчені дачники радять пролити грядки розчином карбаміду (сечовини), приготованим шляхом розчинення 20 г порошку в стандартному відрі теплуватої води. На кожний погонний метр потрібно вилити близько 3 літрів живильної рідини.

2. Внесення азотних речовин дозволяє уникнути такого неприємного явища, як пожовтіння кінчиків листя овоча. Ще раз підживлення розчином сечовини роблять через 12-18 днів. У деяких ситуаціях замість добрива з азотом доцільно застосовувати комплексні засоби, зокрема NPK або азофоска, що містять основні поживні компоненти для часнику (азот, калій, фосфор в різній концентрації).

3. Прихильники біологічного землеробства, які принципово не використовують на своїх городах синтетичні добрива, заповнюють брак азоту з допомогою настою пташиного посліду (1:25) або розчину гною (1:6). Для підвищення поживної цінності розведену органіку настоюють в теплому місці близько трьох діб, а вже потім приступають до поливу під корінь. Перераховані продукти насичують грунт гуміновими речовинами, що створюють сприятливі умови для розвитку корисної ґрунтової мікрофлори, та усіма необхідними часнику мінеральними солями.



4. Третя часникова підгодівля проводиться під час формування і наливу цибулин продуктами, багатими фосфором і калієм, а також мікродобривами. Азот на даному етапі зростання саджанцям уже не потрібний. Озимий часник удобрюють на початку літа, а ярий — в першій декаді липня. Підійде полив посадок зольним настоєм (літрову банку просіяного попелу настоюють у відрі води кілька днів, збовтують рідину і проливають рослини під корінь з розрахунку 4-5 літрів на кожен квадрат). З мінеральних добрив використовують суперфосфат і сульфат калію (відповідно, 20 г і 10 г засобу розчиняють у відрі води і поливають по 3 л/кв. м).

Підкормивши часник навесні, ви зможете розраховувати на істотну надбавку в урожаї, адже потужні саджанці з розвиненим бадиллям формують великі головки з добре сформованими зубками і соковитою м’якоттю, насичене корисними мінеральними сполуками. Нехай ваш город приносить максимальну віддачу кожен сезон!

Recent Posts

Вилки та ложки сяятимуть чистотою. Замочіть їх на пів години в цьому розчині

Багато хто має столові прибори з нержавіючої сталі. Іноді їх потрібно ретельно чистити, щоб вони…

17 часов ago

Використання соди на городі: як правильно це робити, щоб не завдати шкоди рослинам

Звичайна або кальцинована сода можуть стати в нагоді на городі та в саду. Сода допоможе…

17 часов ago

Священники розповіли, що робити зі шкаралупою освячених на Великдень яєць

Як правильно утилізувати речі з православною символікою. 5 травня православні християни святкують Великдень. Багато хто…

1 день ago

Чому потрібно засипати в пральну машинку лимонну кислоту, та яку користь це приносить. Поради сантехніка

Лимонна кислота допомагає вирішити серйозні проблеми, що можуть виникнути в пральній машині. Видаляти накип потрібно…

2 дня ago

Як відлякати вуличних котів від свого дому. 9 дієвих способів

Деякі способи допоможуть відлякати вуличних котів без шкоди для їх здоров'я та життя. Коти не…

2 дня ago

Терміни та правила посадки кабачків. Не будете знати куди подіти врожай

Кабачки невибагливі в догляді, але їх вирощування має певні нюанси. По-перше, їх слід своєчасно посіяти.…

3 дня ago