Чим обробити троянди, щоб позбутися попелиці на них

Боротьба з попелицями на трояндах постійна та триває з весни до осені. Обробки проводять 3-9 рази за сезон, а може й більше.

Профілактичні заходи не можуть попередити появу нових колоній попелиць, тому потрібно більш дієві засоби.

Боротьба з зеленою попелицею.

Механічні засоби.

При невеликій кількості комах, декілька днів підряд, проводять видалення їх. Для цього направляють сильний струмінь води на кущі троянд або вдягнувши рукавички, розчавлюють комах, після промивають кущ чистою водою.

Народні засоби.

До народних засобів відноситься обробка троянд різними настоянками та відварами на основі трав, лушпиння й попелу.

Ось декілька з них:

  1. Ретельно розмішайте 4-5 ст. л. стружки господарського мила у 1 літрі теплої води. Обприскуйте троянди цим розчином через кожні 14 днів, на протязі усього вегетаційного періоду, особливо після кожного дощу. Туалетне мило не підходить.
  2. Розчиніть у відрі води 300-400 грамів деревного попелу, прокип’ятіть години дві на повільному вогні, охолодіть, процідіть та обробіть кущі троянд.
  3. У літр води додайте тютюновий пил та прокип’ятіть пів години на мінімальному вогні. Суміш охолодіть, процідіть, влийте 10-20 мл рідкого мила. Через кожні 14-20 днів обробляйте рослини.
  4. 10 літрів води підігрійте, додайте 200 грамів лушпиння цибулі та залиште настоюватись у теплому місці 5 днів. Процідженим розчином обробіть троянди.
  5. Потовчіть у однорідну масу декілька голівок часнику, не знімаючи шкірки, додайте до 10 літрів води та залиште настоюватись добу. Настоєм можна відлякувати не тільки попелицю, але й кліща та довгоносика.

Хімічні засоби проти попелиць.

Такі засоби можна придбати у спеціалізованих крамницях. З такими проблемами вони справляються швидко та мають тривалий строк очікування.

Надійні та перевірені багатьма городниками препарати-інсектециди: Децис, Фітоверм,  Актара, Каліпсо Спрей, Антикліщ Макс, Інта-Вір, Флористин, Кінмікс, Іскра Золота, Танрек, Цвітолюкс.

Перед застосуванням уважно вивчайте інструкцію, не забувайте про правила особистого захисту.

Застосовують їх декілька разів за сезон, по мірі заселення шкідників на трояндових кущах. При незначному заселенні попелиць, зволікати з обробкою рослин не потрібно. Ці комахи дуже добре адаптуються та пристосовуються до цих препаратів, тому весь час потрібно міняти їх на нові, а головне з новою діючою речовиною. У перервах між хімічними засобами використовуйте народні методи: відвари та настоянки з натуральними компонентами у складі. Також, користуйтесь механічними способами знищення попелиць.

Квіти після обприскуванням препаратами стають непридатними для використання в медичних чи косметичних цілях, а також для зрізу в букети.