Чим підживити моркву та буряк, щоб підвищити врожайність та смакові якості

Багато городників скаржаться, що попри досить гарний урожай цих коренеплодів, їсти їх майже неможливо через неприємний смак. Якими прийомами можна підвищити цукристість буряка та моркви.

Правильне підживлення.

Ділянку під столовий буряк та моркву не можна удобрювати свіжим гноєм. Від нього вони стають несмачними з йодистим присмаком, деформовані та з неприродним кольором коренеплодів.

Садити ці культури потрібно на відкритому сонячному місці та з дотриманням строків сівозміни. Повторне висаджування овочів на це місце можна лише через 3-4 роки.Попередниками цих рослин можуть бути горох, рання картопля й капуста, огірки та цибуля. Їх рано збирають, тому залишається тільки підживити землю добривами та прорихлити.

Якщо ґрунт на ділянці виявився кислим, не відповідним для посіву моркви та буряку, нейтралізувати його можна за допомогою вапна. Але робити це потрібно восени під перекопку: вапна на 1 кв. м. потрібно 0,3-0,5 кг , з періодичністю внесення — один раз на 6-8 років.

Цукристість підвищиться завдяки попелу та солі.

В середині літа, морква та столовий буряк, в період формування коренеплодів потребують додаткового підживлення. Для цього готують розчин нітроамофоски в розрахунку 30-40 грамів на відро води. Цим розчином потрібно пролити міжряддя, в кількості 2-3 літри на 1 кв. м., поливши ділянку спочатку чистою водою.Також, ці овочі підживлюють бором та марганцем, які обов’язково повинні входити до складу комплексного мікродобрива, що відчутно підвищить цукристість коренеплодів. Ці добрива потрібно пролити між рядками рослин. Готують його у таких пропорціях, бор та марганець по 1 ч. л. й розчиняють в 10 літрах води. Норма внесення 2 літри розчину на 1 кв. м., попередньо землю проливають звичайною водою.

Відомий всім деревний попіл у своєму складі має чималу кількість різноманітних корисних елементів, в тому числі бор, марганець, калій та інші мікро й макроелементи. Його вносять в ґрунт невелику кількість, всього 0,5 склянки на 1 кв. м., перемішують з землею та поливають чистою водою.

Столовий буряк ще підживлюють звичайною кухонною сіллю, роблять це до трьох разів за сезон. Для приготування розчину 1 ст. л. кам’яної розчиняють у відрі води, додавши до цього розчину 1 склянку деревного попелу. Норма витрат 5 літрів розчину на 1 кв. м. ділянки. Після такого підживлення, буряки відчутно посолодшають.Наприкінці літа підживлюють грядки з морквою бором. Для цього беруть 1 літр гарячої води, додають до нього борну кислоту 1 ч. л., добре розмішують, щоб кислота повністю розчинилась та виливають цей розчин у відро з водою.

Морква стає трішки гіркуватою при ушкодженні морквяною мухою. Для захисту, просто посипте поміж рядами моркви пилом тютюну.