Чим підживити моркву та буряк, щоб вони були солодкими та смачними

Щоб виростити солодкі буряки та моркву, необхідно дотримуватись декількох правил.

Органічне добриво не вноситься в ґрунт перед висівом буряку та моркви, а тільки під культуру, яка росла на цій дільниці напередодні. Особливо неприйнятно вносити свіжий гній. Він підвищує в ґрунті кількість азоту, від чого овочі можуть мати неприємний присмак йоду, а на вигляд коренеплоди мають неприродний колір та кострубатий й покручений вигляд.

Ділянку під моркву та буряк розташовують на сонці. Наступного разу ці коренеплоди висівають на цьому місці лише через 3-4 роки.

Посадіть ділянку овочів, після яких можна буде садити буряк та моркву у наступному році, це можуть бути посіви ранньої картоплі, гороху, капусти, огірків та цибулі. Ці овочі рано збирають, тому підготувати ділянку та внести потрібні добрива ви встигнете.

Для вирощування коренеплодів ґрунт повинен бути нейтральним. Якщо ґрунт має слабко кислу реакцію, то в овочах відразу знижується вміст цукру. Щоб нейтралізувати кислотність ґрунту, потрібно внести вапно. Це роблять восени, 1 раз на 6-8 років, даючи 0,3-0,5 кг вапна на 1 кв. м. Розкидають порошок вапна та перемішують з землею за допомогою грабель.

Коренеплоди потрібно підживлювати. У липні-серпні, коли вони інтенсивно нарощують масу, овочі дуже добре реагують на  нітроамофоску. Розчином у розрахунку на 10 л. води 30-40 гр. засобу, потрібно проливати міжряддя 2-3 л на 1 п. м. й відразу ж  поливають простою водою.

У серпні підживлюють овочі мікродобривом, до складу якого входить марганець та бор. Воно збільшує накопичення в овочах вітамінів та цукру. Мікродобривом у пропорції на 10 л. води по 1 ч. л. бору та марганцю, поливають міжряддя 2 л на 1 п. м. й відразу ж  поливають простою водою.

Бор, марганець та багато інших мікро- й макроелементів, у великій кількості містяться у деревному попелі. Вносять його по півсклянки на погонний метр та розрівнюють разом з землею й після поливають водою.

Буряки дуже полюбляють кухонну чи морську сіль. На протязі усього вегетаційного періоду їх потрібно підгодувати не менше як 3 рази. Підживлення сольовим розчином: розчиняють 10-15 грамів солі на 10 л води. Норма використання розчину приблизно 5 л на 1 кв. м. Буряки стають надзвичайно солодкими.

Моркву підживлюють наприкінці серпня борною кислотою. Розчиняють 1 ч. л. борної кислоти у 1 л. гарячої води та виливають цей розчин у 10 л. води. Охолоджують та обприскують цим розчином посіви моркви.

Морква, іноді, має гіркуватий присмак. Так вона захищається від морквяної мухи. Щоб прибрати гіркоту, а заодно й позбутися нашестя морквяної мухи, скористайтесь тютюновим пилом. При  проведенні першого та наступного проріджування морквяних грядок, посипають міжряддя моркви тютюновим пилом.