Чим підживити у вересні яблуні та груші, щоб мати гарний урожай наступного року.

Восени яблуні та груші теж підживлюють.

Осіннє підживлення яблунь і груш проводять після збирання врожаю. Воно покликане компенсувати дефіцит поживних речовин у ґрунті, а також допомогти деревам підготуватися до зими, інформує Ukr.Media.

Не таємниця, що рясне плодоношення істотно послаблює дорослі рослини. Але молодим яблунькам і грушам, які тільки приживаються на новому місці, також буде потрібна ваша допомога, щоб пережити морози. Зазвичай, для цього використовуються фосфорно-калійні добрива.

Найбільш популярні осінні добрива — це сірчанокислий і хлористий калій, а також суперфосфат. Досвідчені садівники намагаються уникати азотовмісних добрив у цей період, оскільки вони провокують зростання зеленої маси, через що дерева не можуть як слід підготуватися до зими і, як наслідок, вимерзають.

Чим підживити яблуні і груші під час посадки восени

Багато садівників воліють висаджувати молоді дерева восени. У цей період вибір посадкового матеріалу досить багатий, і саджанці, зазвичай, встигають вкорінитися, щоб наступного року почати зростати значно раніше за своїх зелених побратимів, які очікують весняної пересадки.

Оптимальні терміни посадки плодових дерев залежать від регіону: у північних районах це вересень — початок жовтня; у середній смузі — вересень — середина жовтня; у південних регіонах допускається висадка дерев до середини листопада.Але там, де є плюси, неодмінно знайдуться і мінуси. Деякі молоді дерева настільки ослаблені, що просто не можуть наростити достатню кількість нових корінців і пережити зиму. Для того, щоб ваші зелені вихованці не замерзли, потрібно забезпечити їх достатньою кількістю необхідних поживних речовин.

Верхній шар ґрунту найбільш родючий, тому він підходить для приготування живильної грантової суміші. Цю землю змішують у рівних пропорціях з перепрілим гноєм або компостом (до 30 кг на одну посадкову яму) і засипають коріння рослин. Але, якщо ви хочете забезпечити молодим яблунькам і грушам додаткове харчування, а також поліпшити якість глинистого ґрунту, під час посадки можна використовувати суміш з 2-3 відер торфу, 3-4 відер перегною, компосту або чорнозему, 2-3 відер річкового піску, 2-3 склянок просіяної золи і 1 склянки суперфосфату.

Чим підживити дорослі яблуні і груші восени

Для підгодівлі плодоносного саду можна використовувати готові комплексні добрива (згідно з інструкцією) або самостійно вибрати добрива відповідно до потреб ваших рослин. Наприклад, якщо плоди цьогорічного врожаю були дрібні, а перед цим листя блідло, скручувалося і опадало, можливо, заповнити дефіцит поживних речовин допоможе обприскування будь-яким калійвмісним добривом. Якщо листя ставало товщим, темніло й опадало, а плоди були неправильної форми, найімовірніше вашим зеленим вихованцям не вистачало бору. У цьому випадку яблуні і груші можна обприскати розчином борної кислоти (10-20 г на 10 л води).

Якщо ж ваші плодові дерева не хворіють і не виявляють ознак дефіциту тих чи інших речовин, достатньо просто підтримувати їх життєві сили з допомогою збалансованих сезонних підживлень. Так, щорічно восени рекомендується вносити до ґрунту 30 г сірчанокислого калію або розчин монофосфату калію (10-15 г на 10 л води) з розрахунку 10 л розчину на 1 кв. м пристовбурового кола яблуні і груші. Раз на три роки можна підгодовувати рослини подвійним суперфосфатом (30 г на 1 кв. м пристовбурового кола).

Восени переважно слід використовувати сухі добрива, які будуть розчинятися і разом з талою водою поступово досягати коріння рослин. Підживлення рідкими добривами також можливе, але краще перенести його на весну.

З органічних добрив восени можна використовувати перегній. Під дерева, які не досягли восьмирічного віку, вносять його близько 30 кг, закладаючи в ґрунт на глибину 15-20 см. Під більш дорослі дерева допускається підгодівля до 50 кг перегною.

Внесення добрив обов’язково потрібно поєднувати з рясним поливом. Надалі пристовбурне коло бажано замульчувати. Це забезпечить корінню ваших дерев додатковий захист від морозів та запобігатиме зайвому випаровуванню вологи. А мульча, що розкладатиметься, буде поступово збагачувати ґрунт органікою.Як правильно вносити добрива

Добрива вносяться вздовж периметра крони, оскільки саме там знаходяться молоді корінці. Більшість садівників вважає за краще не мудрувати, рівномірно розсипаючи добрива і закладаючи їх у ґрунт. Але є й інші способи їх внесення для досягнення максимального ефекту від підживлень. Наприклад, деякі садівники рекомендують вирити вздовж периметра стовбура (на відстані 1,5-2 м від штамба) 8-12 лунок глибиною 15-20 см, куди слід покласти добрива і засипати їх землею.

Крім підживлення, восени ваші зелені вихованці потребують правильної обрізки, побілки стовбурів та поливу, які істотно підвищують морозостійкість дерев.

Чим підживити у вересні яблуні та груші, щоб мати гарний урожай наступного року.